Thomas Dressen je zmagal drugič v karieri. Foto: Reuters
Aksel Lund Svindal
Feuz je novopečenega olimpijskega prvaka iz Pjongčanga Svindala ugnal za devet stotink. Foto: EPA
Zmagovalna trojica. Foto: EPA
Dressen v Kvitfjellu do druge zmage v karieri
Zmagoviti smuk Dressna v Kvitfjellu

Nemec se je na progo podal s štartno številko 13 in v samem zaključku prehitel najboljša smukača sezone, potem ko je še na zadnjem vmesnem času zaostajal. Od Feuza je bil hitrejši za osem stotink. To je po letošnjem Kitzbühelu njegova druga zmaga v sezoni, skupno pa se je na stopničke povzpel tretjič.

Feuz je na olimpijski progi iz leta 1994 novopečenega olimpijskega prvaka iz Pjongčanga Svindala ugnal za devet stotink. Pred finalom v Areju je prednost pred Norvežanom povišal na 60 točk.

Martin Čater je z zaostankom 1,51 zasedel 18. mesto, čeprav je po vmesnih časih kazalo bolje. S tem je kot edini slovenski smukač s 24. mestom ujel tudi finale v Areju, kamor se uvrsti 25 najboljših v vsaki disciplini.
Klemen Kosi je s 23. mestom (1,71) dosegel svojo najboljšo smukaško uvrstitev v sezoni. Lanski zmagovalec smuka v Kvitfjellu Boštjan Kline je zaostal skoraj tri sekunde in ostal brez točk, tako kot tudi Miha Hrobat.

Kline je minulo sezono končal na desetem mestu v smukaškem seštevku, letos pa je sledil strm padec, saj je izpadel iz smukaške trideseterice in ne bo nastopil na smuku v Areju. Kline je v tej sezoni na osmih smukih zbral le 24 točk za 36. mesto v smukaškem seštevku, lansko sezono je na smukih zbral 230 točk.

Pen: Boštjan se bo pobral
"Mislim, da smo iz tega smuka nekaj izvlekli, čeprav so bile še prejšnji teden za nas slabe napovedi. Martin praktično ni smučal zaradi bolečin v stegenski mišici, Kosi in Hrobat sta bila bolna, edini, ki je bil fit, je bil Boštjan. Za nami je dober smuk. Martin je nesrečno zadel v luknjo in ni imel hitrosti za zadnji del, a mislim, da je to dober rezultat in da je zasluženo na finalu v Areju, saj je naredil korak naprej v smuku. Kosijevo in Hrobatovo smučanje je bilo dobro, Hrobatovo žal premalo za točke, ampak fant v tej konkurenci s slabšo številko bolje tekmuje, kot na tekmah evropskega pokala, tako da ima potencial za naprej. Boštjan je v specifični situaciji, v smuku se celo leto ni našel. Danes je malo pokazal zobe, a žal je trenutno to blizu njegovega maksimuma. A mislim, da se bo pobral, jutri pa je cilj, da dobro odsmučamo superveleslalomsko sezono in gremo na finale," je tekmo ocenil glavni trener smukaške ekipe Peter Pen.

V nedeljo bo na Norveškem še superveleslalom.