Rezultati iskanja

Zimski športi - Arhiv

Flisar tudi petič obstal v četrtfinalu, vseeno do izida zime

Smučarski kros Flisar tudi petič obstal v četrtfinalu, vseeno do izida zime

Kanadski del Skalnega gorovja je peta od desetih postaj smučarskega krosa za svetovni pokal. V petkovih kvalifikacijah je bil Filip Flisar 12., z zmago v tretji skupini osmine finala se je uvrstil v četrtfinale, a nato ostal brez prvega polfinala zime.

Zmaga Poljaka Kubackega, najboljši Slovenec deseti Zajc

Skoki Zmaga Poljaka Kubackega, najboljši Slovenec deseti Zajc

Poljak Dawid Kubacki je dobil tekmo smučarjev skakalcev za svetovni pokal v nemškem Titisee-Neustadtu. Najboljši Slovenec je bil Timi Zajc na desetem mestu.

Feuz v Wengnu dobil dvoboj smukaških velemojstrov s Parisom

Smučanje Feuz v Wengnu dobil dvoboj smukaških velemojstrov s Parisom

Na smuku za 90. pokal Lauberhorn je v Wengnu za domače slavje poskrbel Beat Feuz. Švicarju sta na odru za zmagovalce družbo delala Italijan Dominik Paris in Nemec Thomas Dressen.

Slovenski biatlonci sedmi v štafeti

Biatlon Slovenski biatlonci sedmi v štafeti

Slovenska moška biatlonska štafeta v postavi Rok Tršan, Jakov Fak, Klemen Bauer in Miha Dovžan je na 4 x 7,5-kilometrski preizkušnji v Ruhpoldingu osvojila sedmo mesto. Prestižno štafeto je dobila Francija.

V Sestrieru okronali Brignonejevo in Vlhovo, Hrovatova 6.

Smučanje V Sestrieru okronali Brignonejevo in Vlhovo, Hrovatova 6.

V Sestrieru na petem veleslalomu svetovnega pokala alpskih smučark v tej sezoni sta si prvo mesto razdelili Italijanka Federica Brignone in Slovakinja Petra Vlhova. Najboljša Slovenka je bila Meta Hrovat na šestem mestu.

Avstrija razred zase, Slovenija izgubila boj z Rusijo za četrto mesto

Skoki Avstrija razred zase, Slovenija izgubila boj z Rusijo za četrto mesto

Na prvi ekipni tekmi letošnje sezone svetovnega pokala v Zau so slovenske smučarske skakalke zasedle peto mesto. Prepričljivo je slavila avstrijska četverica.

Johaugova in Bolšunov dotolkla tekmece

Smučarski teki Johaugova in Bolšunov dotolkla tekmece

Smučarska tekača Norvežanka Therese Johaug in Rus Aleksander Bolšunov sta z zmagama v klasični tehniki v Novem Mestu na Češkem povečala vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Ledecka in Coratti slavila na Rogli, Slovenci razočarali

Zimski športi Ledecka in Coratti slavila na Rogli, Slovenci razočarali

V izločilnih bojih paralelnega veleslaloma za svetovni pokal deskarjev na snegu je na Rogli od Slovencev nastopil le Tim Mastnak. Po napetem dvoboju je ostal brez četrtfinala.

Peter Prevc četrti v kvalifikacijah, Kobajaši ujel pravo formo

Skoki Peter Prevc četrti v kvalifikacijah, Kobajaši ujel pravo formo

Rjoju Kobajaši je zanesljivo dobil kvalifikacije za sobotno tekmo v Titisee Neustadtu. Peter Prevc je osvojil četrto mesto s 135,5 metra. Na štartni listi je bilo le 51 tekmovalcev, zato je izpadel Korejec Seou Čoi.

Mayer zmagovalec kombinacije v Wengnu, Čater šesti

Alpsko smučanje Mayer zmagovalec kombinacije v Wengnu, Čater šesti

Prvi dan 90. pokala Lauberhorn v Wengnu je s premierno zmago v kombinaciji zaznamoval Matthias Mayer, ki je v slalomu ubranil prednost iz smuka. Martin Čater je s šestim mestom izenačil svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu.

Norvežanke četrtič zapored najboljše v štafeti, Slovenke ujete v zadnji predaji

Biatlon Norvežanke četrtič zapored najboljše v štafeti, Slovenke ujete v zadnji predaji

Norveška je dobila žensko štafetno preizkušnjo v Ruhpoldingu. Drugo mesto so osvojile Francozinje, tretje pa Švicarke. Slovenska dekleta so četrto štafetno tekmo v sezoni končala predčasno - na predzadnjem 22. mestu - potem ko so jih Norvežanke ujele.

Križnarjeva šesta na prvi tekmi v Zau, Pinkelnigova potrdila sijajno formo

Smučarski skoki (Ž) Križnarjeva šesta na prvi tekmi v Zau, Pinkelnigova potrdila sijajno formo

Prva tekma smučark skakalk v Zau se je razpletla s prepričljivo zmago Avstrijke Eve Pinkelnig, ki je bila razred zase. Najboljša Slovenka Nika Križnar je po 4. mestu v prvi seriji končala na 6. mestu, tik pred rojakinjo Emo Klinec.

Čater in Kline na treningu med trideseterico

Wengen Čater in Kline na treningu med trideseterico

V Wengnu so izpeljali drugi trening pred petkovo alpsko kombinacijo in sobotnim tradicionalnim smukom. Najhitrejši je bil Avstrijec Matthias Mayer, ki je za 11 stotink ugnal Švicarja Maura Caviezla.

Domača tekma priložnost za dvig rezultatske krivulje

Deskanje Domača tekma priložnost za dvig rezultatske krivulje

Ker letos na koledarju ni velikega tekmovanja, vrhunec deskarjem predstavlja domača tekma svetovnega pokala na Rogli, kjer so cilji vedno visoki.

80. zmaga Fourcada, Fak z brezhibnim streljanjem do 14. mesta

Biatlon 80. zmaga Fourcada, Fak z brezhibnim streljanjem do 14. mesta

Martin Fourcade se je v Ruhpoldingu veselil jubilejne 80. zmage v svetovnem pokalu. Francoz je v šprintu zadel vseh deset tarč in bil za 3,1 sekunde hitrejši od rojaka Quentina Fillona Mailleta. Jakov Fak je z brezhibnim streljanjem zasedel 14. mesto.

Majhne olimpijske igre, a pravi boji, solze sreče in žalosti

Zimski športi Majhne olimpijske igre, a pravi boji, solze sreče in žalosti

Za mladimi športniki je prvi teden tekmovanj na tretjih zimskih olimpijskih igrah mladih v Lozani. Mladi so prvič izkusili, kako je tekmovati na velikem tekmovanju, odgovarjati na vprašanja novinarjev ter kako je zmagati in izgubiti.

Slovenska hokejista v mednarodnih zasedbah do zlata in srebra

ZOI mladih Slovenska hokejista v mednarodnih zasedbah do zlata in srebra

Komaj 15-letna slovenska hokejista Maks Perčič in Tjaš Lesničar sta na zimskih olimpijskih igrah mladih v Lozani kot člana ekip v finalu turnirja 3 na 3 osvojila kolajni, prvi zlato, drugi srebrno.

Eckhoffovi šprint v Ruhpoldingu, Slovenke v ozadju

Biatlon Eckhoffovi šprint v Ruhpoldingu, Slovenke v ozadju

Biatlonska karavana se je preselila v Ruhpolding, kjer je ženski šprint prepričljivo dobila Norvežanka Tirik Eckhoff. Nastopile so tudi tri Slovenke, ki pa so končale v ozadju.

Slovenski biatlonki v šprintu tik za najboljšimi

ZOI mladih Slovenski biatlonki v šprintu tik za najboljšimi

Biatlonki Kaja Marič in Kaja Zorč sta navdušili na zimskih olimpijskih igrah mladih na prizorišču Les Tuffes v Premanonu v francoski Juri. V šprintu na šest kilometrov sta končali na 5. in 6. mestu.

Prvi trening v Wengnu Caviezlu, Hrobat 20.

Smuk Prvi trening v Wengnu Caviezlu, Hrobat 20.

Švicar Mauro Caviezel je bil najhitrejši na prvem treningu smuka pred sobotnim spektaklom na najdaljši progi svetovnega pokala v Wengnu.