Jakov Fak je odlično opravil svoje delo, zadel je vse tarče, toda Slovenija je vseeno osvojila le 16. mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Drugo mesto so z zaostankom 14 sekund osvojili Rusi, tretje pa Avstrijci, ki so zaostali dobrih 35 sekund.

Zanimiv je bil predvsem boj za tretje mesto, kjer so Avstrijci dovolili, da so jih na zadnjem streljanju ujeli Francozi, v zadnjem krogu pa je Simon Eder dokazal, da ima precej več moči od Simona Desthieuxa.

Slovenci so v konkurenci 25 reprezentanc osvojili skromno 16. mesto. Klemen Bauer je v svoji predaji končal kot 16., Jakov Fak je z odličnim nastopom in brez zgrešenega strela štafeto pripeljal na četrto mesto, a je Rok Tršan po dveh kazenskih krogih nazadoval na 16. Miha Dovžan pa je to uvrstitev obdržal, s čimer so Slovenci za mesto izboljšali rezultat s prve štafete v Hochfilznu. Slovenija je zaostala štiri minute.

V soboto bosta na sporedu obe tekmi s skupinskim startom, a brez slovenske udeležbe.

Štafeta, 4 x 7,5 km (M):            *
  1. NORVEŠKA         1:17:05,0  (0+12)