Nasmešek, ki pove več kot tisoč besed. Foto: SZS
Teja Gregorin
Teja Gregorin ima rezerve še na strelišču. Foto: SZS
Tora Berger
Tora Berger je zmagala po zaslugi najhitrejšega časa na progi. Najmanj je zaostala Nemka Magdalena Neuner (+6,7), ki pa se je morala zaradi treh kazenskih krogov zadovoljiti s šestim mestom. Teja Gregorin je dosegla 11. tekaški čas (+34,9). Foto: Reuters

Zmagala je Norvežanka Tora Berger (2 zgrešena strela), ki je v silovitem finišu vsega 20 metrov pred ciljem prehitela Francozinjo Marie Laure Brunet (1). Tretje mesto je osvojila Belorusinja Darja Domračeva (0), ki je bila sploh edina, ki je podrla vseh 20 tarč.

Zgrešila le 12. strel
Gregorinova je odlično opravila na strelišču, saj je zgrešila le 12. strel (drugega stoje). Večji del 12,5 kilometra dolge preizkušnje je sicer tekla na petem mestu, ki ga je za kratek čas izgubila le po tretjem strelskem nastopu.

Streljala (pre)počasi
"Anterselva mi je zares všeč in tu rada tekmujem, še posebej kadar osvojim takšen rezultat," je bila razumljivo zadovoljna Ihanka, ki pa je v svojem nastopu vseeno našla napake. "Nekoliko prepočasi sem streljala, da bi bila lahko še bolj konkurenčna. Preveč želim biti natančna, zato tudi prvi strel sprožim dokaj počasi in šele, ko je cev resnično usmerjena v središče. Ker tudi tekaško nisem bila najbolj razpoložena, sem vedela, da moram dobro ustreliti. Po zadnjem stoječem streljanju sem dodala plin, saj je bila za menoj Neunerjeva, ki sem jo ves čas kontrolirala, obenem pa sem poskušala ujeti tekmice pred menoj. Žal sta bili Kuzmina in Bergerjeva na četrtem in tretjem mestu že precej oddaljeni in tudi zelo hitri, saj sta se prebijali v ospredje, zato sem v zadnjem delu malo popustila in pazila, da zadržim že pridobljeno peto mesto."

V takem tempu so blizu tudi stopničke
Dobre volje je bil tudi trener Uroš Velepec: "To je fantastičen rezultat, ki pa bi bil lahko še boljši. Kot je Teja že sama ugotovila, je preveč izgubljala pri časih streljanja. Vsaj dvajset sekund je šlo v nič samo tam. Vseeno sem zelo zadovoljen, naj kar nadaljuje v takšnem zaporedju … šesto mesto, danes peto, naslednjič četrto in tako naprej."

V moški štafeti najboljši Nemci
Nemška moška biatlonska reprezentanca, za katero so nastopili Christoph Stephan, Daniel Böhm, Arnd Peiffer in Michael Greis, je zmagala na štafetni preizkušnji 4x7,5km za svetovni pokal v Anterselvi. Slabih dvajset sekund so za njimi v cilj prispeli Italijani, tretji pa so bili Norvežani (+28,2). Slovenska štafeta v postavi Klemen Bauer, Janez Marič, Vasja Rupnik in Jakov Fak je zasedla 12. mesto (+4:26).

Skupinski štart, 12,5 km (Ž):      *
1. T. BERGER NOR 33:56,3 (2)