Martin Fourcade tudi v zaključku sezone ne popušča. Foto: EPA
Fourcade spet blestel, Fak 19.

Drugi je bil Italijan Lukas Hofer (+18,1), tretji pa edini Fourcadov tekmec v boju za končno zmago Johannes Thingnes Boe (32,5), ki je višjo uvrstitev zapravil s štirimi zgrešenimi streli. Jakov Fak je bil 19., točke pa je z 31. mestom osvojil še Klemen Bauer.

Fourcade je štartal sedem sekund za zmagovalcem sprinta Henrikom L'Abeejem Lundom. Vodstvo je prevzel po drugem streljanju in ga do konca ni več izpustil iz rok, čeprav je na tretji strelski postaji zgrešil drugič. Zmago je potrdil z brezhibnim streljanjem na zadnji postaji. Hofer je na drugo mesto napredoval s petega po sprintu, Boe pa je za eno mesto nazadoval.
Pred finalom v Tjumenu v Rusiji je razlika med Fourcadom in Boejem 49 točk. Do konca so še tri tekme. Jakov Fak je v skupnem seštevku zadržal peto mesto.
Fak je kljub dvema zgrešenima streloma napredoval z 32. na 19. mesto, krepko pa je po lestvici navzdol zdrsnil Bauer, ki je bil po sprintu 17. Bauer je bil po prvem streljanju še osmi, nato je zgrešil enkrat, potem pa pustil nepokriti še dve tarči.

Ženske so tekle štafeto. Najhitrejša je bila Francija pred Nemčijo in Italijo. Slovenske so zaostale za več kot en krog in ostale brez uvrstitve.

70. M. DOVŽAN        SLO            25

Štafeta (Ž): * 1. FRANCIJA 1:10:58,3 (0) 2. NEMČIJA +14,4 (0) 3. ITALIJA 33,2 (0) 4. NORVEŠKA 1:26,5 (1) 5. ŠVICA 1:54,2 (0) * - zgrešeni streli/kazenski krogi