Olimpijski prvak Eric Frenzel si je kljub le 23. mestu zagotovil zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala. Foto: Reuters

Nemec je bil sicer šele 23., toda na prvem mestu skupnega seštevka svetovnega pokala ima 896 točk, prvi zasledovalec Watabe pa 641. Do konca sezone sta še tekmi v Trondheimu in Oslu. Za Frenzla, olimpijskega prvaka iz Sočija, je to tretji zaporedni kristalni globus.

Drugo mesto po skoku in teku na 10 km je v Lahtiju z zaostankom treh sekund osvojil Nemec Johannes Rydzek pred rojakom Fabianom Riesslejem.

Slovenska tekmovalca še nista našla poti iz krize. Gašper Berlot je osvojil 37. mesto. Marjan Jelenko je bil po skokih 42., a se nato na tekaško progo ni podal.