Andrea Henkel se je vodilni Wilhelmovi približala le na 12 točk zaostanka. Foto: Reuters
Teja Gregorin
Leže je Teja Gregorin skoraj nezgrešljiva, medtem ko je stoje zelo nezanesljiva, kar ji onemogoča vrhunsko uvrstitev. Foto: MMC RTV SLO
Ole Einar Björndalen
Ole Einar Björndalen je pred svetovnim prvenstvom v izvrstni formi. Foto: Reuters

Na tekmi najboljše trideseterice v svetovnem pokalu sta bili pred zadnjim strelskim nastopom v najboljšem položaju Henklova in Sandrine Bailly, ki je nato stoje dvakrat zgrešila in bila na koncu šele peta. Druga je bila Anna Carin Olafsson, tretje mesto pa si je priborila vodilna v skupnem seštevku Kati Wilhelm. Streljanje stoje je bilo znova pretežko za Tejo Gregorin (v soboto 7 kazenskih krogov, tokrat 5), ki pa je s tekom za mesto prehitela Dijano Ravnikar, ki je zgrešila štirikrat.

Ole zmagal petič to zimo
Na Južnem Tirolskem je bil popoldne še moški skupinski štart, na katerem je petič letos slavil legendarni Ole Einar Björndalen, drugi je bil sobotni zmagovalec Björn Ferry, tretji pa je bil Michael Greis, Na tekmi Slovenci niso imeli pravico nastopiti. Naslednja postaja biatloncov je svetovno prvenstvo v Östersundu (od 8. do 17. febrauarja).