Carlo Janka je moral v svetovnem pokalu na novo zmago čakati od Kranjske Gore marca 2011. Foto: Reuters
Janka je najbolje opravil že s smukom, ki so ga zaradi slabega vremena skrajšali. Foto: EPA

Z 28. na drugo mesto je skočil presenetljivi Francoz Victor Muffat Jaundet (+1,31), sicer specialist za velesalom. Na stopničke je stopil še Ivica Kostelić (1,38), ki je bil po smuku na 15. mestu.
Slovenski tabor se je le kakšno uro lahko veselil enajstega mesta Klemna Kosija (to bi bila najboljša slovenska uvrstitev sezone), a so ga nato diskvalificirali zaradi neustrezne opreme.

Usoden le en milimeter
"Kosi je bil diskvalificiran zaradi enega milimetra previsoke slalomske smuči. Škoda, saj je dobro smučal, zagotovo spada med 15 najboljših kombinatorcev na svetu. Danes mu sicer ni vse uspelo optimalno, smuk je bil soliden, prav tako slalom. Kar ni uspel narediti tehnično in taktično, pa je nadoknadil z voljo in borbenostjo. Rezultat je dober in ne morejo mu ga vzeti, četudi ga ne bo na seznamu rezultatov. Prišlo je do napake serviserja, a vsi kdaj delajo napake, tekmovalci, trenerji in serviserji," je povedal trener hitrih disciplin Peter Pen.

Do točk je tako z 22. mestom prišel le Martin Čater. Najmlajši tekmovalec na štartni listi Štefan Hadalin je v drugem nastopu v svetovnem pokalu zasedel 33. mesto (+8,18).
Deseta zmaga kariere, prva po skoraj treh letih
Janka je v svetovnem pokalu zmagal desetič (prvič po Kranjski Gori marca 2011) in drugič v alpski kombinaciji, pred šestimi leti je bil najboljši prav tako v Wengnu. Janka je imel po smuku 11 stotink prednosti pred Matthiasom Mayerjem in 65 stotink pred Kjetilom Jansrudom. Klemen Kosi je zaostal za slabi dve sekundi in je bil na 14. mestu, tri mesta pred Martinom Čatrom (2,28). Med njiju se je vrinil Ivica Kostelić (2,11), ki je bil najvišje uvrščeni specialist za slalom.
Favorita Ted Ligety in Alexis Pinturault sta si na skrajšanem smuku prismučala velik zaostanek. Američan je bil od Janke počasnejši za 2,69, Francoz pa za 3,29 sekunde in je bil šele 32. Ligety je na koncu zasedel peto mesto, Pinturault pa deseto.

V Wengnu bo v soboto slalom, v nedeljo pa smuk. Organizatorji so zaradi slabe vremenske napovedi zamenjali dneva disciplin.