Najboljši trije so nastopili s številkami 18, 19 in 20. Foto: Reuters
Jansrud ostal v boju za mali globus

.

Za Jansruda je to že četrti dobljeni SVSL v Kvitfjellu. Na odru za stopničke sta mu družbo delala še Avstrijec Vincent Kriechmayr (+0,17) in Italijan Dominik Paris (+0,32), ki je v soboto dobil smuk.

S četrtim mestom je lahko zadovoljen tudi Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, ki je s tem v skupnem seštevku discipline prehitel poškodovanega Aksla Lunda Svindala. V boju za mali globus sta še Kriechmayr (zaostanek 37 točk) in Jansrud (40 točk minusa).

V točkah trije Slovenci
Točke so osvojili trije Slovenci, ki so se uvrstili med 26. in 28. mestom. Najboljši je bil Boštjan Kline, le nekaj stotink sta zaostla Martin Čater in Klemen Kosi. Preostali Slovenec Rok Perko je odstopil.

Pen: Naredili smo si izhodišče za naslednjo sezono
Trener slovenske moške ekipe v hitrih disciplinah Peter Pen je bil po tekmi delno zadovoljen: "Eden od ciljev za danes je bil, da dobimo Klemena Kosija na finale. To nam ni uspelo, je pa ostal med trideseterico, tako da imamo v superveleslalomu na koncu sezone dva med trideset. S tem moram biti zadovoljen. Danes sem zelo ponosen na Martina Čatra, ki se je pripravil in odsmučal zelo dobro. Imel je visoko številko, videli pa ste, da so bile zopet majhne razlike. Boštjan Kline je zopet naredil napako zgoraj in ko narediš napako na 18. sekundi, je to težko nadoknaditi. Bila je vožnja z nekaj napakami, srednji del je bil superhiter, a to je v superveleslalomu hitro kaznovano. Klemen ni za te številke. Imel je številko ena, z dvema človekoma na celi progi pa ne moreš dati točnih informacij, saj se te skristalizirajo komaj pri številki 3 oziroma 4. Boril se je, ni mu čisto vse uspelo. Če pogledamo ekipno, je dobro. Trije, ki so bili sposobni za med trideset, so med trideset. Izhodišče za naslednjo sezono smo si naredili in zato sem delno zadovoljen."

Na finalu svetovnega pokala bo od slovenske moške ekipe tako nastopil le 25-letni Mariborčan Kline. "V St. Moritzu sem bil že večkrat. Tam lahko naredijo različne proge, tako da zdaj še ne vem, kje bodo. Jutri zjutraj bomo ob 9. na progi, da se pripravimo in Boštjanu omogočimo, da se v obeh disciplinah prismuča do petnajsterice, do točk. To je cilj," je povedal Pen.

Sezona se bo prihodnji teden končala s finalom v St. Moritzu.