Čeprav je Jean Baptiste Grange poškodovan, ima Francija še vedno smučarja za slalomske zmage. Julien Lizeroux je v finalu smučal sijajno in imel na drugi progi 92 stotink boljši rezultat od Marcela Hirscherja. Foto: Reuters
Reinfried Herbst, ki je dobil prva slaloma sezone, je v finalu odstopil, potem ko je bil po prvi vožnji drugi. Foto: Reuters
Valenčič znova med deseterico

Francoz, ki je bil tokrat brez brade, je bil po prvi vožnji šele 12., zato je v finalu napadel na vso moč in igraje opraviil tudi s ciljno strmino, kjer se je konkurenca "lomila". Seveda mu je šla na roko tudi vedno slabša proga. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Marcel Hirscher, tretji pa je bil Hrvat Ivica Kostelić.

Valenčič spet med 10
Mitja Valenčič se je po 4. mestu na Sljemenu spet uvrstil med deseterico. Po prvi vožnji je bil 16., v finalu pa je pridobil kar sedem mest. To je nov dokaz, da je pravi trenutek ujel odlično formo, saj je januar za slalomiste najpomembnejši mesec. V finale se je uvrstil tudi Bernard Vajdič in bil na koncu 19. Osvojil je prve točke v tej sezoni.

"Zelo sem vesel, kljub temu, da danes nisem imel najboljšega občutka sploh v prvi vožnji ne, da sem na koncu pristal med deseterico. Bila je zelo težka tekma, vidljivost je bila zelo slaba sploh v drugem teku. Mislim, da prav nobeden ni imel dobrega občutka, razen mogočega Lizerouxa v drugem teku. Če potegnem črto, mislim, da je bil kar uspešen dan," je dejal Valenčič.

Herbst ni več zanesljiv
Šved Mattias Hargin vodilnega mesta po prvi vožnji ni uspel spremeniti v svoje prve stopničke in je končal na petem mestu. Finale je bil usoden za (še vedno) vodilnega v slalomskem seštevku svetovnega pokala Reinfrieda Herbsta, ki je bil v dobrem položaju za zmago, saj je za Harginom zaostajal le 15 stotink, toda v spodnjem delu je naredil napako.

Dragšič spet odstopil
Matic Skube (35.) je bil za 31 stotink prepočasen za finale, medtem ko je Mitja Dragšič spet odstopil. Na štartu so bili vsi najboljši z izjemo Giorgia Rocce, ki se je poškodoval in je tudi končal kariero. Naslednji slalom bo čez en teden v Wengnu, kjer je slovensko alpsko smučanje po zaslugi Bojana Križaja leta 1980 slavilo prvo zmago v svetovnem pokalu.

"Za nami je kar uspešen dan. Izšlo se je bolje, kot je kazalo po prvi vožnji. Valenčičeva uvrstitev je spet vrhunska, veselimo smo lahko za Vajdiča, da je prebil led in prišel do prvih točk. Za njega bo poslej iz tekme v tekmo lažje. Žal je Matic naredil veliko napako v srednje delu prve vožnje in se ni uvrstil v drugo vožnjo, za Mitjo Dragšiča pa upam, da bo v prihodnje bolje, kot je bilo doslej," je dejal glavni trener slovenske moške smučarske ekipe Urban Planinšek.