Peter Prevc je komaj rešil padec in s tem mojstrsko rešil zmago. Foto: EPA
Peter Prevc
Peter Prevc je v Vikersundu slavil tretjič. Več zmag za svetovni pokal ima na tem prizorišču le Gregor Schlierenzauer (4). Foto: EPA

Na Norveškem je bilo pet tekem, dobili smo vseh pet. Potrebno bo nekaj časa, da bo to prišlo za nami. Vesel sem, da se Petru ni nič zgodilo, v finalu je šel namreč na svetovni rekord. Srečen sem tudi, da se je Jurij Tepeš tako dobro pobral po petkovem padcu.

Nastop zadnjih treh v prvi seriji Vikersunda

Najboljši Slovenec je v finalu poletel kar 249 metrov, sile pri pristanku so bile izjemne, zato je podrsal in se skoraj ulegel na hrbet. Kljub slabim ocenam je drugouvrščenega Stefana Krafta premagal za 7,4 točke!

Stjernen postavil tretjo daljavo do zdaj
Tretje mesto je osvojil Norvežan Andreas Stjernen, ki je imel odličen dan. V kvalifikacijah je poletel 248 metrov, v prvi seriji pa še en meter več, kar je tretja najdaljša daljava v zgodovini poletov. V finalu je skočil toliko kot Kraft - 231 metrov, oba pa je potem zasenčil Prevc.

Točke le še Tepešu, Kranjec brez finala
Od Slovencev je v finalu nastopil le še Jurij Tepeš, ki je na svoj 27. rojstni dan osvojil 14. mesto. Prevc je vodil že po prvi seriji. Ob koncu te serije je vzgornjik prenehal pomagati, žrtev spremenjenih razmer je bil vodilni v seštevku poletov Robert Kranjec, ki je osvojil 35. mesto. Brez finala so ostali tudi Anže Lanišek, Jaka Hvala in Tomaž Naglič.

Prevc zdaj tudi vodilni v poletih
"V finalu sem želel leteti kar se da daleč, pri tem pa sem skorajda pozabil na pristanek. Moral sem hitro dati smuči skupaj, da ne bi zares padel v sneg. Morda sem mislil, da bo šlo dlje, morda nisem globinsko dobro ocenil, kje je sneg," je zadnje sekunde tekme opisal Prevc, ki je zdaj tudi novi vodilni v seštevku poletov za svetovni pokal.

Med čakanjem si je ogledal okolico
Tekma je potekala tekoče, le pri Prevcu so morali nekoliko počakati. "Ko si zapet, te hitro začnejo boleti stopala, ker imaš na letalnici bolj zategnjene čevlje. Malo sem pogledal okoli sebe, ker se je ravno začela delati noč. Tako sem odmislil bolečino zaradi čevljev in sem preprosto čakal," je povedal kralj letošnje sezone.

S "padcem" zmagal tudi Goldberger
Podoben podvig - zmaga ob padcu - je uspela tudi Andreasu Goldbergerju, ki je leta 1995 dobil tekmo v poletih v Oberstdorfu. Podobno kot Prevc ni zdržal pritiska in se je skorajda ulegel na smuči. Drugega Roberta Cecona je premagal za 16,6 točke!

Kar 11 skokov čez 240 metrov
Zadnji dan poletov v Vikersundu je postregel s pravo poslastico dolgih poletov, saj so gledalci videli kar 11 poletov dolgih vsaj 240 metrov, v prvih treh dneh so bili le trije taki poskusi.

Razlika že skoraj 600 točk
To je že peta zaporedna tekma svetovnega pokala na Norveškem, vse so dobili Slovenci (tri Prevc, eno Kranjec, eno pa ekipa). Prevc ima v skupnem seštevku svetovnega pokala pred Severinom Freundom že 572 točk prednosti.

Končni vrstni red:      daljava   točke