Meta Hrovat bo na mladinskem svetovnem prvenstvu tekmovala v veleslalomu, slalomu, superveleslalomu in alpski kombinaciji. Foto: Reuters
Bucikova vso sezono čakala, da se usede na stol za vodilno

19-letna smučarka je v soboto zablestela s tretjim mestom na veleslalomu za svetovni pokal v Lenzerheideju. Obetavna Gorenjka je vsekakor prva favoritinja slovenske odprave. Na lanskem mladinskem svetovnem prvenstvu je osvojila srebrno kolajno na veleslalomski tekmi, pred dvema letoma pa je bila v Sočiju del ekipe, ki je bila zlata na mešani paralelni tekmi.

Doslej je na mladinskih svetovnih prvenstvih kar 14 Slovencev osvojilo vsaj en naslov mladinskega svetovnega prvaka, kar 29 Slovencev oziroma tekmovalcev, ki so nastopali za Slovenijo, pa je vsaj enkrat stalo na zmagovalnem odru na mladinskih svetovnih prvenstvih.

Tri naslove svetovnega prvaka ima Ilka Štuhec (v slalomu in kombinaciji 2007 ter smuku leta 2008), po dva pa Urška Hrovat v slalomu in Boštjan Kline v superveleslalomu in smuku. Največ stopničk, kar šest, je osvojil naturalizirani Slovenec, sicer v Avstriji rojeni Josef Strobl, štiri uvrstitve na zmagovalni oder ima Urška Hrovat, po tri pa Ilka Štuhec, Štefan Hadalin, Žan Kranjec in Boštjan Kline.