Pred bližnjim svetovnim prvenstvom v Val di Fiemmeju forma Vesne Fabjan in Katje Višnar ne napoveduje visoke uvrstitve v šprintu. Foto: SZS
Dario Cologna v Davosu
Dario Cologna je v svojem Davosu še utrdil prednost v skupnem seštevku za svetovni pokal. Foto: EPA

Vesna Fabjan in Katja Višnar sta obstali v četrtfinalu.

V švicarskem mondenem zimskošportnem središču se je odvila sedma šprinterska tekma letošnje sezone. V ženski konkurenci je bila razred zase Poljakinja Kowalczykova, ki si je v dveh krogih zahtevnega klasičnega šprinta hitro pritekla neulovljivo prednost, zaradi česar se je njena največja tekmica Marit Bjoergen raje osredotočila na boj za 2. mesto, ki ga je v dvoboju s Finko Anno Kylloenen tudi osvojila.

Slovenki daleč od polfinala
Katja Višnar
je nastopila v drugi četrtfinalni skupini in zasedla peto mesto ter bila daleč od napredovanja. Prav tako je bila v svoji skupini peta tudi Vesna Fabjan, ki prav tako ni bila konkurenčna za preboj v polfinale. Kowalczykova je bila sicer najhitrejša že v kvalifikacijah, Fabjanova je postavila 13., Višnarjeva pa 24. čas.

Poloranin prehitro pobegnil Cologni
Med moškimi je tretjo zmago v karieri slavil Kazahstanec Aleksej Poltoranin, ki je po zgledu Kowalczykove v finalu pobegnil že na prvem vzponu, pridobljene prednosti pa ni izpustil vse do konca. Za tolažbo domačih navijačev je poskrbel Dario Cologna, ki je dobil vsaj dvoboj za 2. mesto, v katerem je ugnal Italijana Federica Pellegrina, ki je bil sicer najhitrejši v kvalifikacijah.

Po nedelji sledijo zadnje priprave na SP
V Davosu bosta v nedeljo še dve tekmi: dekleta bodo tekle 10 km klasično, fantje pa 15 km klasično. Zatem bodo misli najboljših smučarjev tekačev podrejene nordijskemu svetovnemu prvenstvu, ki ga bo od 20. februarja do 3. marca znova gostil Val di Fiemme.