Drugi je bil mladi Rus Nikolaj Kruglov, ki se je na tekmo podal kot 14., popolni strelski nastop pa ga je dvignil na zmagovalni oder. Tretji je bil Nemec Ricco Gross, ki se je v primerjavi s petkovim šprintom povzpel za tri mesta. Marko Dolenc je osvojil 38. mesto, Matjaž Poklukar 47., Martin Ponikvar pa je odstopil.

Biatlonci so se podali na progo na podlagi petkovega šprinta, ki ga je dobil Norvežan Lars Berger pred Poirejeem in našim Maričem. Slednji pa je vse možnosti za nove stopničke zapravil že na prvem strelskem nastopu, ko je moral dvakrat v kazenski krog in izgubil pet mest. Vodilni Berger je moral enkrat v 150-metrski krog, Poiree pa je z ničlo prevzel vodstvo, ki ga ni več izgubil.

Najboljši slovenski biatlonec v zimi je po eno nepokrito tarčo pustil tudi v drugem in tretjem krogu, kar je na koncu zadoščalo za osmo mesto. Med Maričem in zmagovalnim odrom so se zvrstili štirje Norvežani.

Svetovni pokal se bo nadaljeval prihodnji konec tedna v ameriškem Fort Kentu.

Zasledovalno, 12,5 km:           *
 1. R. POIREE         FRA   32:25,4 (2)