Najboljši trije v Madonni di Campiglio (od leve proti desni): Marco Schwarz, Daniel Yule in Michael Matt. Foto: Reuters

25-letni Yule je presenetljivo dobil obračun pod žarometi, kar je njegova premierna zmaga med elito. Yule je bil po prvi vožnji četrti, nato pa se je z dobrim nastopom v finalu zavihtel na vrh.

Hadalin razočaral, Kranjec presenetil

Hirscher in Kristoffersen povozila količek

Daniel Yule je zmagal prvič v karieri. Foto: EPA

Pri tem sta mu močno pomagala vodilni Avstrijec Marcel Hirscher in drugouvrščeni Norvežan Henrik Kristoffersen, ki sta v finalu odstopila že po nekaj vratih. Oba sta povozila količek. Na stopničkah sta tako končala še Avstrijca Marco Schwarz in Michael Matt. Odlično je v drugi vožnji nastopil Britanec Dave Ryding, ki je vpisal najboljši čas finala, in s 27. mesta napredoval na četrtega.

Nastop zadnjih treh v finalu Madonne

Kranjec s številko 77 na 14. mesto
Kranjec je odlično odpeljal prvo vožnjo, ko se je s štartno številko 77 prebil na 14. mesto. V finalu je pridobil še tri stopničke in se veselil drugih slalomskih točk v karieri. Prve je pred dvema letoma osvojil prav v Madonni, ko je bil 28.

Zmaga na veleslalomu v Saalbachu pred tremi dnevi je Žanu Kranjcu
Zmaga na veleslalomu v Saalbachu pred tremi dnevi je Žanu Kranjcu "dala krila" tudi v slalomu. Foto: Reuters

Nisem si nalagal kakšnega velikega pritiska
"Danes je bila proga izredno dobro pripravljena, tako da je imelo veliko visokih številk dobre možnosti, da pridejo v drugi tek. To sem izkoristil, dobro smučal. Zelo sem vesel, da sem prišel naprej iz prvega teka, v drugem pa tudi dobro odsmučal in se boril do cilja,"
je po slalomskem rezultat kariere menil Kranjec. Na vprašanje, ali je smučal tudi na krilih izjemnega uspeha pred tremi dnevi, pa je odgovoril: "Če imaš za sabo takšen rezultat, je zagotovo laže. Je pa tako, da v slalomu s številko 77 nimam česa izgubiti in s tega vidika si nisem nalagal kakšnega velikega pritiska."

Yule Švici po 11 letih prismučal slalomsko zmago

Hadalin tudi "žrtev" razmer
Prvi slovenski slalomist Štefan Hadalin, ki je pred dvema dnevoma v Saalbachu zablestel z osmim mestom, je imel ob prihodu v cilj z zaostankom dobrih dveh sekund 21. izid. Hadalina, ki je štartal kot 28., so nato prehitevali tekmovalci z višjimi štartnimi številkami, tako da je Vrhničan pristal na 39. mestu. Očitno je proga z mrakom oziroma nočjo in padcem temperatur postala hitrejša.

Bergant: Najslabše je bilo med številko 20 in 30
"Danes je bila malo drugačna tekma, kot smo jih vajeni. Prvi tek se je začel podnevi, tako da luči prvim niso ravno pomagale. V bistvu je bilo najslabše med startno številko 20 in 30, od teh fantov se je v drugi tek v bistvu uvrstil samo eden. Vemo, katere številke so se danes uvrstile v finale, tudi zelo visoke in Žan. Ti so imeli pravo nočno tekmo, super vidljivost. To so tudi izkoristili, saj je bila proga super dobro pripravljena. Štefan danes ni smučal na 'limitu'. To na takšni tekmi, kot je bilo v prvem teku, ni bilo dovolj. Žan je super smučal, tudi v drugi vožnji. Od najboljših dveh v zadnjih letih, od Hirscherja in Kristoffersena, nismo navajeni, da delata napake, a to je slalom. Pač tako je bilo, Žan je enajsti in mi smo zadovoljni,"