Zmagovalca sezone: mladostna Magdalena Neuner in izkušeni Ole Einar Björndalen. Foto: Reuters
Magdalena Neuner
O priljubljenosti Magdalene Neuner priča njen izbor za nemško športnico leta 2007. Foto: EPA
Teja Gregorin
Teja Gregorin je po lanskem skupnem 12. mestu, tokrat zasedla 15. Foto: MMC RTV SLO/Tomaž Šušteršič

Sandrine Baily, ki je še imela možnosti, da prehiti hitro Bavarko, je večino tekme zaostajala, nato pa ji je "Lena" s tremi zgrešenimi streli na zadnjem streljanju ponudila priložnost za osvojitev velikega kristalnega globusa. Neunerjeva je v zadnjem krogu unovčila svoje najmočnejše orožje - izredno hitrost in je v cilju le za tri mesta zaostala za Francozinjo. 21-letna Nemka je postala najmlajša zmagovalka skupnega seštevka.

Na slovitem Holmenkollnu je sicer slavila Kati Wilhelm, ki je bila edina brez zgrešenega strela. Slovenski predstavnici med najboljšo trideseterico biatlonk na svetu sta zasedli 18. in 19. mesto. Dijana Ravnikar je zgrešila 4-krat in za tri sekunde ugnala Tejo Gregorin (pet zgrešenih strelov).

Zaradi utrujenosti skoraj ob globus
"Zadnjega streljanja me ni bilo strah, saj sem se zavedala razlike do Sandrine. Zaradi utrujenosti sem slabo streljala, a sem potem zadnji krog odtekla po najboljših močeh. Presrečna sem, da mi je uspelo že tako hitro osvojiti svetovni pokal," je bila v cilju presrečna popularna Magdalena Neuner.

Čeh za delček sekunde prehitel Rusa
Pri moških je prvič v karieri slavil Čeh Mihael Šlesinger, ki je v napetem šprintu za desetinko sekunde ugnal Rusa Nikolaja Kruglova. Že kar peti veliki kristalni globus si je že prejšnji konec tedna zagotovil legendarni Ole Einar Björndalen.

Skupinski štart, 12,5 km (Ž):       *
 1. K. WILHELM        NEM  37:43,0 (0)