Boštjan Kline je smučal zelo solidno in osvojil 18. mesto. V Lake Louisu je bil do zdaj boljši le pred tremi leti, ko je bil (prav tako na superveleslalomu) 14. Foto: Reuters
Kjetil Jansrud, lanski dobitnik malega kristalnega globusa v superveleslalomu, je tudi novo sezono v tej disciplini začel idealno. Foto: Reuters
Kjetil Jansrud najhitrejši v Lake Luisu
Super G: Nastopa Klineta in Jansruda v Lake Louisu

Na uvodnem superveleslalomu sezone svetovnega pokala je v Lake Louisu Norveška, ki na sobotnem smuku ni imela razloga za veselje, tako nadaljevala prevlado, ki se je začela leta 2011. Od takrat je na superveleslalomih na tem kanadskem prizorišču štirikrat zmagal Aksel Lund Svindal (danes je bil peti), trikrat pa Jansrud (2014, 2017, 2018).

Tveganje se je obrestovalo
"Rekel sem si, da moram smučati na polno in to mi je uspelo. Kriechmayr (nastopil je s številko 7, Jansrud pa z 9; op. a.) je namreč v odlični formi, videl sem ga, kako je odsmučal Coaches Corner, Fishnet in strmino in mislil sem si, da nimam prav veliko možnosti. Zato sem moral tvegati in izteklo se je za nekaj stotink," je povedal Jansrud. V skupnem seštevku svetovnega pokala je vodstvo prevzel Kriechmayr, 10 točk zaostaja Jansrud.

Do točk Kline in Čater
Slovenci so po včerajšnji ničli v idiličnem zimskem vremenu (na štartu je bilo minus 10 stopinj) nastopili veliko bolje, dva pa sta osvojila točke: Boštjan Kline, ki v Lake Louisu nikoli ni blestel, je bil 18., Martin Čater pa 20. Klemen Kosi je prve točke sezone zgrešil za enajst stotink. Kariero je končal Kanadčan Eric Guay, dvakratni svetovni prvak in zmagovalec petih tekem svetovnega pokala.