Maria Pietilä Holmner je edina, ki je držala korak z izjemno Američanko. Foto: Reuters
Tini Maze se slalom v Bormiu ni posrečil
Druga vožnja Tine Maze
Prva vožnja Tine Maze

Prireditelji so imeli precej težav s pripravo proge, saj je v Bormiu močno snežilo, a so delo dobro opravili in na odprti postavitvi smučarke niso imele težav. Mazejeva, ki je imela na zadnjih dveh slalomih precej težav, je na prvi progi tokrat smučala bolje. V cilj je prišla s številko dve in z enakim časom kot Maria Höfl Riesch. Od Nemke je bila počasnejša v zgornjem in predvsem srednjem delu, zato pa je v spodaj nadoknadila 30 stotink. Za njima je na progo šla Mikaela Shiffrin, ki je smučala odlično in postavila najboljši čas prve polovice preizkušnje.

Razlike so bile majhne, na primer med četrtim in 12. mestom je bilo le tri desetinke razlike. V drugi vožnji je pred Črnjanko šla na progo Höfl Riescheva, s katero sta bili skupaj na petem mestu. Nemka je imela ogromno težav in je odstopila. Tudi najboljša smučarka lanske zime je že v zgornjem delu naredila preveč napak in proti vodilni Nastasii Noens, ki je na koncu s 13. napredovala na tretje mesto, izgubila več kot sekundo. V smučanju ni bilo prave dinamike, v zavojih pa ogromno zdrsovanja, in zaostanek se je ob vsakem vmesnem času povečeval, v cilj pa je Tina prišla šele kot 20.

Švedinja Američanki postavil pravi izziv
Shiffrinova, ki je povečala prednost v slalomski razvrstitvi, mali kristalni globus pa je osvojila tudi lani, je znova dokazala, da je trenutno najboljša slalomistka. Ameriška najstnica je v prvi vožnji smučala izjemno, prav tako pa je bila zelo hitra tudi Maria Pietilä Holmner, ki je zaostala le tri stotinke. Švedinja je tudi v drugi vožnji smučala odlično in postavila Shiffrinovi velik izziv, na katerega pa je mlada šampionka sijajno odgovorila in bila na drugi progi še deset stotink hitrejša od Pietilä Holmnerjeve, ki se je šestič povzpela na oder za zmagovalke. Noensova je na stopničke stopila tretjič, zadnjič ji je to uspelo pred tremi leti v Flachauu.

Shiffrinova, ki je šele letos dopolnila 18 let, je šestič zmagala v slalomu, s čimer se je izenačila z rojakinjo Kristino Koznick, več zmag od Američank pa ima v tej disciplini le Tamara McKinney, ki je na najvišjo stopničko stopila devetkrat. Pritiska v finalu ni zdržala Švicarka Wendy Holdener, ki je s tretjega nazadovala na 12. mesto. V prvi vožnji si je velik zaostanek privozila rekorderka po številu slalomskih zmag in zmagovalka zadnjih dveh slalomov, Marlies Schild, na koncu pa je avstrijska šampionka zasedla 6. mesto.

Nastopila je tudi Maruša Ferk, ki je imela štartno številko 42. Zaostala je 3,48 sekunde in bila daleč od finala. Na koncu je zasedla 45. mesto. V ponedeljek bo v Bormiu še moški slalom, ki je prav tako kot ženski prestavljen iz Zagreba.

Riesch ...

Po prvi vožnji: 1. M. SHIFFRIN ZDA 57,72 2. M. PIETILÄ HOLMNER ŠVE +0,03 3. W. HOLDENER ŠVI 0,49 4. F. HANSDOTTER ŠVE 0,73 5. M. HÖFL RIESCH NEM 0,77 . T. MAZE SLO 0,77 7. B. SCHILD AVT 0,80 8. K. ZETTEL AVT 0,82 9. C. GEIGER NEM 0,84 10. E. WIKSTRÖM ŠVE 0,88 11. N. LÖSETH NOR 0,89 12. C. COSTAZZA ITA 1,04 13. N. NOENS FRA 1,13 Brez finala: 45. M. FERK SLO 3,48

SLALOM (4/9) 1. M. SHIFFRIN ZDA 302 2. M. SCHILD AVT 240 3. M. GAGNON KAN 180 4. F. HANSDOTTER ŠVE 178 5. M. HÖFL-RIESCH NEM 140 6. N. LÖSETH NOR 125 7. B. SCHILD AVT 110 8. T. MAZE SLO 97 9. M. PIETILÄ-HOLMNER ŠVE 91 10. M. KIRCHGASSER AVT 81

SKUPNI VRSTNI RED (15/34) 1. M. HÖFL-RIESCH NEM 611 2. T. WEIRATHER LIE 609 3. A. FENNINGER AVT 597 4. L. GUT ŠVI 568 5. M. SHIFFRIN ZDA 514 6. T. MAZE SLO 449 7. J. LINDELL VIKARBY ŠVE 350 8. M. GAGNON KAN 325 9. M. PIETILÄ-HOLMNER ŠVE 313 10. K. ZETTEL AVT 287 ... 26. I. ŠTUHEC SLO 129 94. M. FERK SLO 12 97. K. LAVTAR SLO 9