Petra Majdič je pred nadaljevanjem sezone nagnala strah v kosti vsem konkurentkam. Foto: EPA
Petra Majdič se je po zmagovitem teku zasluženo znašla na ramenih.
Petra Majdič je imela 8. čas kvalifikacij, v četrtfinalu, polfinalu in finalu pa je suvereno opravila z vsemi.. Foto: EPA
Majdičeva v Kuusamu razred zase

Potem ko je bila najhitrejša že v četrtfinalu in polfinalu, je v finalu na zadnjem vzponu pred ciljem vklopila "turbo pogon" in vse tekmice pustila daleč za seboj. Svetovno prvakinjo Astrid Jacobsen je na 1,2 km dolgi progi prehitela za več kot 3 sekunde. Skozi kvalifikacije sta se prebili tudi Katja Višnar in Vesna Fabjan, ki pa sta izpadli v četrtfinalu. V svojih skupinah sta zasedli zadnje mesto.

Hudač: Petra še ni v top formi
"Petra me je izredno presenetila. Računal sem, da bo tekla v velikem finalu, upal sem, da bo osvojila tretje mesto. Mislim, da še ni v top formi, tako da lahko letos teče še boljše. Reči moram, da so bile smuči zelo dobro pripravljene, vidi se, da ekipa zelo dobro dela. V nedeljo bo tekla le Majdičeva. Po lanski zmagi na tukajšnjem sprintu je bila nekoliko utrujena, upam, da jutri ne bo tako in da nas bo znova navdušila," je povedal prvi trener ekipe Ivan Hudač.

Peta zmaga v karieri, četrta v šprintu
27-letna Brinjčanka je slavila petič v karieri. Prej se je na najvišjo stopničko povzpela v šprintih v Drammenu, Kuusamu (2006) in Stockholmu (2007) ter na 10-kilometrski preizkušnji v klasični tehniki v Oberstdorfu (2007). V skupnem seštevku svetovnega pokala se je povzpela na 3. mesto.

V nedeljo bo v Kuusamu še 10-kilometrska preizkušnja, prav tako v klasični tehniki.