Tekmovalke so v cilju kar druga za drugo popadale po tleh. Stoji le Francozinja Sandrine Bailly, ki se je z najboljšim tekom dneva prebila iz 19. mesta na tretje.
Liv Grete Poiree

Pileva je v dveh dneh na olimpijskem prizorišču osvojila največje možno število točk in se v svetovnem pokalu prebila na drugo mesto. V vodstvu je kljub "slabšemu" koncu tedna (4. in 7. mesto) še vedno prepričljivo Norvežanka Liv Grete Poiree. Rusinja Ana Bogali je petkovo tretje mesto požlahtila in je bila tokrat druga. Tretja pa je bila Francozinja Sandrine Bailly, ki se je na stopničke prebila z 19. mesta!

Slovenske biatlonke so na 10-kilometrski preizkušnji pokazale tisto, kar smo videli že v šprintu. Do dveh točk se je spet dokopala le Andreja Mali, ostale tri pa so se morale zadovoljiti z mesti med 35. in 50. Veliko več pričakujemo v nedeljo, ko bo v Lake Placidu na sporedu še moška zasledovalna tekma, na katero se bo kot tretji podal Janez Marič.

Zasledovalno, 10 km (Ž):         *
 1. O. PILEVA        RUS   31:11,3 (3)