Ivica Kostelić je dobil svoj 15. slalom v karieri. Foto: Reuters
Alexis Pinturault
Alexis Pinturault je takole zapravil zmago na vitranški strmini. Foto: Reuters
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher je na letošnjih slalomih osvojil 5 zmag, 3 druga mesta in eno tretje. Intervju z najboljšim smučarjem zadnjih dveh zim si boste na MMC-ju lahko prebrali v prihodnjih dneh. Foto: Reuters

Drugo mesto je pripadlo Marcelu Hirscherju (+0,19), ki je tako še na desetem letošnjem slalomu končal na zmagovalnem odru in s tem prvič v karieri osvojil mali kristalni globus v slalomu. Tretje mesto je pripadlo še enemu Avstrijcu, Mariu Mattu (+0,34).

Pinturault je preveč tvegal
Zmaga se je sicer nasmihala Francozu Alexisu Pinturaultu, ki je imel na štartu 1,51 sekunde prednosti pred Hrvatom, še pri zadnjem vmesnem času je ta prednost znašala 1,44 sekunde, a Francoz je nekaj vrat pred ciljem naredil napako in odstopil.

Izkušnje so mu precej pomagale
"Slalom je zelo težka disciplina, v kateri je težko ostati na vrhu. Odleglo mi je, kajti današnja tekma je bila zame zelo pomembna. Videl sem, da imam možnosti za zmago, vedel sem, da mora Alexis storiti napako. Upal sem in v finalni vožnji sem bil osredotočen samo na dobro predstavo. V teh nenormalnih pogojih so mi izkušnje zelo pomagale. Res je, da v takšnih pogojih veliko treniramo, in danes se je izplačalo. Zelo sem srečen," je po svoji 26. zmagi v svetovnem pokalu povedal Kostelić.

Začelo se je z dežjem, sledil je sneg
Vremenske razmere so bile težke in so se stalno spreminjale - tekma se je začela v dežju, ta pa je pozneje prešel v sneg. Na štartu je bilo šest Slovencev, a se nobenemu ni uspelo uvrstiti v finale. Edini, ki je letos osvajal točke, Mitja Valenčič, je po dobrem vmesnem času odstopil. "Na zadnjih treningih mi je šlo zelo dobro. Smučam dobro, a delam napake. Sem zelo razočaran. Vidljivost je boljša, kot sem pričakoval," je po četrti zaporedni ničli v svetovnem pokalu za TV Slovenija povedal Valenčič. Finalu je bil še najbližje Matic Skube, ki je bil za vnovičen nastop prepočasen za dobrih šest desetink.