Christof Innerhofer je potrdil, da mu ustrezajo razmere, kakršne so v teh dneh na progi Kandahar, in je na prvem treningu za 42 stotink ugnal rojaka Mattea Marsaglia. Foto: EPA
Boštjan Kline
Na šestih smukih v tej sezoni so slovenski smukači skupaj zbrali 48 točk. Foto: EPA

V zgornjem delu je sneg zelo agresiven, v spodnjem delu pa bolj pomladanski. Proga zahteva od smučarjev več moči kot jo je v soboto zahteval Kitzbühel.

Direktor tekem svetovnega pokala Markus Waldner je tekmovalce opozoril na popolno koncentracijo, potem ko je bilo v lanski sezoni nekaj resnih padcev. Kramerjev skok letos sicer ni tako nevaren, kot je bil.

Slovenci so bili na treningu spet v ozadju. Najboljši je bil Klemen Kosi, ki je na 36. mestu zaostal 3,47 sekunde. Martin Čater je bil 53., Boštjan Kline 55., Miha Hrobat pa 60. Vsi so zaostali za več kot pet sekund.

Sedma smukaška preizkušnja sezone svetovnega pokala bo na sporedu v soboto ob 11.45. V smukaškem seštevku vodi Aksel Lund Svindal, deset točk zaostaja Beat Feuz.