Ole Einar Björndalen je pri 44 letih končal kariero. Foto: EPA
Kralj biatlona se umika po nasvetih zdravnikov in družine

"Z veseljem bi nadaljeval še nekaj let, a je to moja zadnja sezona," je na robu solz dejal najuspešneši zimski olimpijec vseh časov, ki se letos ni uvrstil v norveško ekipo za Pjongčang. Srčna artimija se mu je pojavila v pripravah na pravkar končano sezono.
"Moja motivacija ni zlomljena, še vedno je šport moje največje veselje in v njem uživam. A zdravje mi enostavno ne dovoljuje več takih naporov," je ganjen dejal norveški zvezdnik.

Björndalen je olimpijske medalje začel osvajati leta 1998 v Naganu. Skupaj jih je zbral 13. Po številu zaostaja le za rojakinjo, smučarsko tekačico Marit Björgen. Na svetovnih prvenstvih je osvojil 45 kolajn, od tega 20 zlatih.

V svetovnem pokalu je slavil na 95 tekmah, eno je dosegel tudi v smučarskem teku. Skupni seštevek je osvojil šestkrat.

Kot pravi, se zdaj najbolj veseli tega, da bo imel več časa zase in družino. Björndalen je poročen s štirikratno biatlonsko olimpijsko prvakinjo Belorusinjo Darjo Domračevo, s katero imata leto in pol staro hčerko Xenio.