Tino Maze je v slalomu doletela veleslalomska usoda.
Janica Kostelić, ki je bila v prejšnjih dneh bolna, po zaključku slaloma ni mogla skriti svojih čustev.

Za 23-letno Hrvatico, ki je bila po prvi vožnji tretja, je to že peto zlato odličje na svetovnih prvenstvih. Drugo srebro v Santa Caterini si je prismučala vodilna po prvem nastopu Tanja Poutiainen, bron in sploh prvo medaljo za Češko pa presenetljivo Šarka Zahrobska. Edina Slovenka Tina Maze, ki je bila po prvi vožnji 21., je v drugi odstopila.

S prvim nastopom nisem zadovoljna, tudi na drugi progi pa mi ni šlo in sem že kmalu po startu napravila napako, ker koncentracija ni bila najboljša. Žal mi za dober slalomski nastop manjka veliko treninga," je dejala Mazejeva.

Ista usoda je doletela tudi drugouvrščeno pred finalno vožnjo Anjo Pärson. Po zaslugi Kostelićeve, ki je bila pred tem najboljša že v kombinaciji in smuku, je Hrvaška prva v preglednici medalj na tem svetovnem prvenstvu. Izkupiček trikratne olimpijske prvakinje bi lahko bil še večji, vendar se je odpovedala nastopu v superveleslalomu, veleslalom pa je zaradi bolezni morala izpustiti.

Janica peta na večni lestvici
Zadnja, ki je na enem prvenstvu osvojila tri zlate medalje, je bila Švicarka Erika Hess leta 1982 v Schladmingu. Pred Kosteličevo so na večni lestvici dobitnic odličij s SP-ja le Nemka Christl Cranz (12 zlatih, 3 srebrne, 0 bronastih; skupaj 15), Francozinja Marielle Goitschel (7, 4, 0; 11), Erika Hess (6, 0, 1; 7) in Avstrijka Annemarie Moser Proell (5, 2, 2; 9).

"Zelo slabo se počutim. Bolna sem in če danes ne bi imela še te zadolžitve, bi ležala v postelji. Zadnjih 30 vratc sem se le še borila, da bi prišla do cilja. Pred tekmo sem pojedla gore čokolade, da bi dobila dovolj energije. Kljub temu sem po prihodu v cilj ostala dobesedno brez zraka. Med odmorom mi je voljo vlival brat Ivica. Glede na vse sem presrečna," je povedala Kosteličeva.

Tehnično zahtevna proga je terjala veliko odstopov. Med tistimi, ki niso končale že prve vožnje, sta tudi Marlies Schild in Kristina Koznick.