Nika Križnar je v finalu skočila 108,5 metra, vendar Slovenija v primerjavi z Norveško (oziroma Maren Lundby) vseeno ni ničesar pridobila. Foto: Reuters
Skoki Slovencev v prvi seriji

V slovenskem taboru so si pred odhodom na prvenstvo zadali za cilj kolajno in danes je bila ta blizu. Slovenija v postavi Urša Bogataj, Žiga Jelar, Nika Križnar in Peter Prevc je bila po prvi seriji šesta, za tretjeuvrščeno Poljsko je zaostajala le za 3,4 točke. V finalu se je po nastopu Žige Jelarja sredi finalne serije na 0,1 točke približala Norveški in boj za bron je bil povsem odprt.

Izjemen skok Nike Križnar ni pomagal
V tretji skupini je kljub odličnemu skoku Nike Križnar (108,5 metra) Norveška povečala prednost na 2,7 točke, potem ko je Maren Lundby (105,5 metra) iztržila več točk. Na koncu je bronasto medaljo potrdil Andreas Stjernen, ki ni ponovil napake iz prve serije, ko je pristal le pri 91,5 metra. S 102 metrov dolgim skokom je bil v finalu boljši kot Prevc (100,5).

V konkurenci 13 reprezentanc je slavila Nemčija pred Avstrijo. Foto: Reuters

Po osmih skokih zmanjkalo zelo malo
"Vsi smo se potrudili po najboljših močeh, to je to in zadovoljni smo. S svojimi skoki sem zadovoljna, mislim, da so mi kar v redu uspeli glede na včerajšnji trening," je dejala Bogatajeva. Prevc je bil videti malce razočaran, od sebe je pričakoval daljše skoke: "Po skoku Nike smo bili zelo blizu. Škoda je, ker je po osmih skokih zmanjkalo osem točk do medalje. Če bi vsak skočil pol metra dlje vsako serijo, bi zdaj v izteku skakali od veselja, zato je ostalo nekaj grenkega priokusa."

Skoki Slovencev v finalu

Nemci ubranili naslov
Že po prvi seriji sta bili korak pred konkurenco reprezentanci Nemčije in Avstrije. Razlika je bila slabe štiri točke, v drugi seriji pa Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Juliane Seyfarth in Karl Geiger niso delali napak in Nemčija je na mešanih ekipnih tekmah še tretjič zapored postala svetovni prvak. To je četrta zlata medalja za nemške skoke na letošnjem SP-ju.

Sledi skandinavska turneja
Tekma mešanih ekip je bila na svetovnih prvenstvih premierno na sporedu leta 2013 v Predazzu, ko je zmagala Japonska. Na naslednjih treh SP-jih je bila na vrhu Nemčija. Slovenija je s četrtim mestom izenačila dosežek s prejšnjega SP-ja v Lahtiju. Pozornost se zdaj spet preusmerja k svetovnemu pokalu, ki se bo prihodnjo soboto nadaljeval v Oslu.