Petter Northug je bil v ciljnem šprintu premočan. Foto: Reuters
Maratonci so odtekli zadnji krog in svetovno prvenstvo v Libercu je končano. Foto: Reuters

50-kilometrsko preizkušnjo, s katero se je prvenstvo na Češkem končalo, je odločil ciljni šprint, v katerem je Norvežan deloval zelo sveže in je zanesljivo opravil s konkurenco. Drugi je bil presenetljivo Rus Maksim Vilegžanin, ki v svetovnem pokalu ni član elitne rdeče skupine, tretji pa Nemec Tobias Angerer. Olimpijski prvak Italijan Giorgio di Centa se je moral zadovoljiti s četrtim mestom.

"Odlična dirka! V zadnjem vzponu sem imel odličen položaj in nekaj sto metrov pred ciljem sem se še dobro počutil, odločen, da zmagam. Še zdaj ne morem prav dobro doumeti, da sem na tem prvenstvu osvojil kar tri zlate kolajne," je bil presrečen 23-letni norveški tekač, ki je zmagal še v zasledovanju in na štafetni tekmi - vsakič po ciljnem šprintu.

50 km prosto, skupinski štart (M):
1. P. NORTHUG NOR 1:59:38,1 2. M. VILEGŽANIN RUS +0,7 3. T. ANGERER NEM 2,0 4. G. DI CENTA ITA 4,0 5. S. DOLIDOVIČ BLR 5,6 6. R. SOMMERFELDT NEM 7,5 7. M. KOUKAL ČEŠ 8,1 8. T. KATTILAKOSKI FIN 8,4 9. V. VITTOZ FRA 9,1 10. A. REHEMÄÄ EST 9,2