Japonski kombinatorci so presenetljivo svetovni prvaki. Foto: Reuters
Ronny Ackermann
Nemčija (na fotografiji Ronny Ackermann) je osvojila srebrno medaljo. Foto: EPA
Kobajaši japonski junak

Japonci so bili na svetovnem prvenstvu v Libercu po skakalnem delu na petem mestu in so tek začeli s 24 sekundami zaostanka za Francozi. Na koncu štafetnega teka (4 x 5 km) so se za naslov borili z Nemci in veliki favoriti Norvežani. V ciljni ravnini sijajni tekač Magnus Moan presenetljivo ni bil konkurenčen in ostalo je le še vprašanje: Japonska ali Nemčija. Kobajaši je bil po fotofinišu močnejši od Edelmanna in je Japonski po letih po letih 1993 in 1995 priboril novo zlato medaljo.

Pred začetkom tekaške preizkušnje nihče ni računal na Japonsko, ki je tako osvojila prvo medaljo na svetovnem prvenstvu v Libercu. Življenjski tek Kobajašija je šokiral tekmece, v ciljni areni pa preostali japonski tekači niso mogli verjeti svojim očem.

Velika neumnost Demonga
Ameriška reprezentanca je bila diskvalificirana, potem ko Bill Demong, ki bi moral prvi skočiti, ni našel štartne številke. Todd Lodwick, na tem prvenstvu že dvakrat zlat, tako ni imel možnosti, da si pribori novo odličje. Jezni Demong je nato le našel štartno številko v rezervnem dresu, a je bilo že prepozno. Povsem so razočarali Avstrijci, eni izmed favoritov za odličje, njihov drugi tekač Wilhelm Denifl je povsem omagal.