Komaj 22-letna Therese Johaug je z izredno predstavo slavila pred navdušeno množico rojakov, ki se jih je na slovitem Holmenkollnu zbralo kar sto tisoč. Foto: Reuters
Marit Björgen in Therese Johaug
Kraljica Osla je v cilju iz srca čestilala mlajši rojakinji, ki upravičuje napovedi, da bo prav ona naslednica Marit Björgen. Foto: Reuters

Norvežanke so že od začetka narekovale oster ritem, s katerim so razredčile vrste zasledovalk. Mlada norveška zvezdnica je zelo pospešila sredi proge, njenemu ritmu pa ni mogla slediti niti Björgenova, ki je na koncu zaostala za 44 sekund.

Kraljica Osla je Marit Björgen
Björgenova je še petič stopila na zmagovalni oder v domačem Oslu, a tokrat prvič "le" na 2. mesto. S štirmi zlatimi in enim srebrom je 30-letna Norvežanka daleč najuspešnejša udeleženka 48. nordijskega svetovnega prvenstva.

Bron je osvojila Justyna Kowalczyk, ki se je edina kolikor toliko enakovredno kosala z obema Norvežankama. Poljakinja je do 3. mesta prišla z minuto in pol zaostanka.

Za konec dve Slovenki med trideseterico
Nastopili sta dve Slovenki, ki sta se uresničili napovedi in se uvrstili v prvo polovico nastopajočih. Barbara Jezeršek je z enakomernim ritmom osvojila 22. mesto, medtem ko se je Mirjam Cossettini v zaključku prebila do 28. mesta.

Slovenska reprezentanca v smučarskem teku je s tem sklenila nastope na letošnjem SP-ju, v nedeljo bo na Holmenkollnu na sporedu še moška preizkušnja v prosti tehniki na 50 km, na startu pa ne bo slovenskih predstavnikov.