Torkov večer v središču Ljubljane je bil posvečen dogajanju pred magistratom, kjer so častni sprejem priredili Petri Majdič, Robertu Kranjcu, Petru Prevcu, Juriju Tepešu in Jerneju Damjanu.

Foto/video: Skakalci po noči brez spanca rajali še na Brniku

SP v nordijskih disciplinah 2011 Foto/video: Skakalci po noči brez spanca rajali še na Brniku

Na brniškem letališču je lepa množica navijačev pozdravila bronaste skakalce. "Vedno smo verjeli v vas," je pisalo na transparentu.

Po 50 km odločila le dobra sekunda

SP v nordijskih disciplinah 2011 Po 50 km odločila le dobra sekunda

6.3.2011

Norvežan Petter Northug je dobil kraljevsko preizkušnjo smučarjev tekačev na svetovnem prvenstvu v Oslu - tek na 50 km, s čimer je ubranil naslov iz Libereca.

Dolgo je bilo treba trpeti, a bronasto plačilo je le prišlo

SP v nordijskih disciplinah 2011 Dolgo je bilo treba trpeti, a bronasto plačilo je le prišlo

5.3.2011

Slovenski navijači so osupnili, skakalcem pa se je kar odpulilo. Po tako neprepričljivi sezoni verjetno niti oni niso verjeli, da bodo v Oslu dobili medaljo.

SP v nordijskih disciplinah 2011 Video: Skakalci v vetrovni loteriji do nepričakovane medalje

5.3.2011

Neverjetno - slovenski skakalci so po precej ponesrečeni sezoni na svetovnem prvenstvu v Oslu osvojili bronasto medaljo na moštveni tekmi.

Johaugova v maratonu zadala Björgenovi prvi poraz

SP v nordijskih disciplinah 2011 Johaugova v maratonu zadala Björgenovi prvi poraz

5.3.2011

Therese Johaug je zmagovalka zadnje ženske preizkušnje na svetovnem prvenstvu v Oslu. Na 30 km prosto je prepričljivo ugnala tudi Marit Björgen.

Avstrijski kombinatorci znova zlati po dramatičnem zaključku

SP v nordijskih disciplinah 2011 Avstrijski kombinatorci znova zlati po dramatičnem zaključku

4.3.2011

Z ekipno tekmo na veliki skakalnici so svoje nastope na svetovnem prvenstvu v Oslu končali kombinatorci. Zlato kolajno so osvojili Avstrijci, ki so ugnali Nemce in ponovili uspeh s srednje skakalnice.

Northug v finišu pritekel Norveški novo zlato

SP v nordijskih disciplinah 2011 Northug v finišu pritekel Norveški novo zlato

4.3.2011

Moška tekaška štafeta Norveške je ubranila naslov svetovnega prvaka in se pred navdušeno množico navijačev v Oslu že šestič zapored okitila z zlato medaljo.

Konec meseca zadnje dejanje Batmana z Wisle

SP v nordijskih disciplinah 2011 Konec meseca zadnje dejanje Batmana z Wisle

4.3.2011

Adam Malysz, eden najboljši smučarskih skakalcev vseh časov, je napovedal konec tekmovalne kariere. V svetovnem pokalu bo zadnjič skakal v Planici, dokončno slovo pa bo imel 26. marca v Zakopanah.

Ammann preprečil trojno avstrijsko zmago

SP v nordijskih disciplinah 2011 Ammann preprečil trojno avstrijsko zmago

3.3.2011

Dvojna avstrijska zmaga na Holmenkollnu: svetovni prvak na veliki skakalnici je Gregor Schlierenzauer, ki je le za 0,3 točke prehitel Thomasa Morgensterna. Jernej Damjan je bil 13.

Tekačice do zgodovinskega sedmega mesta

SP v nordijskih disciplinah 2011 Tekačice do zgodovinskega sedmega mesta

3.3.2011

Norveške tekačice so na svetovnem prvenstvu v Oslu osvojile zlato medaljo v štafeti 4 x 5 km. Slovenska štafeta je osvojila odlično sedmo mesto.

Kvalifikacije preložene na četrtek

SP v nordijskih disciplinah 2011 Kvalifikacije preložene na četrtek

2.3.2011

Zaradi goste megle in sunkov vetra so kvalifikacije za tekmo na veliki skakalnici na SP-ju v Oslu, ki bi morale biti v sredo ob 18.00, preložili na četrtek ob 15.30. ...

Prva zlata kolajna za Francijo po letu 2005

SP v nordijskih disciplinah 2011 Prva zlata kolajna za Francijo po letu 2005

2.3.2011

Francoz Jason Lamy Chappuis je zmagal na posamični tekmi nordijskih kombinatorcev na svetovnem prvenstvu v Oslu. Izmed Slovencev je bil najvišje Gašper Berlot na 29. mestu.

Slovenki po kriznem krogu Višnarjeve obstali na 5. mestu

SP v nordijskih disciplinah 2011 Slovenki po kriznem krogu Višnarjeve obstali na 5. mestu

2.3.2011

Po zmagi v kvalifikacijah ekipnega šprinta na SP-ju v Oslu sta Katja Višnar in Petra Majdič lovili medaljo, a sta nato v finalu ekipnega šprinta osvojili "le" peto mesto.

Spletna stran Vesne Fabjan

Citat za prebrat Spletna stran Vesne Fabjan

2.3.2011

Mnogi tekmovalci, strokovnjaki, novinarji in gledalci so mnenja, da si je Vesna zaslužila medaljo. Predvsem zaradi borbenosti, pa tudi zaradi zgodbe, ki se dogaja Vesni v zakulisju v zadnjih letih.

Slovenki po novo šprintersko medaljo

SP v nordijskih disciplinah 2011 Slovenki po novo šprintersko medaljo

1.3.2011

Posamična šprinterska tekma tekačic je Sloveniji na svetovnem prvenstvu v Oslu prinesla medaljo in prav lahko se zgodi, da bo po ekipnem šprintu v klasični tehniki bera še bogatejša.

Finec Heikkinen v Oslu češki bron nadgradil v zlato

SP v nordijskih disciplinah 2011 Finec Heikkinen v Oslu češki bron nadgradil v zlato

1.3.2011

Klasična tekma smučarjev tekačev na 15 km na nordijskem svetovnem prvenstvu je pripadla Fincu Mattiju Heikkinenu, ki si oder deli z dvema Norvežanoma.

Marit Björgen ne bo nastopila na ekipni tekmi

SP v nordijskih disciplinah 2011 Marit Björgen ne bo nastopila na ekipni tekmi

1.3.2011

Norveška smučarska tekačica Marit Björgen na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v domačem Oslu ne bo osvojila šestih zlatih odličij.

Ob Frenkovi spodbudi in na Petrinih smučeh navdušili vse

SP v nordijskih disciplinah 2011 Ob Frenkovi spodbudi in na Petrinih smučeh navdušili vse

1.3.2011

Kako malo je potrebno, da so ljudje zadovoljni. To se nam potrjuje iz dneva v dan. Seveda tudi v športu, kjer dober končni izid navduši predvsem tistega, ki ga doseže, pa tudi vse tiste, ki jim je špo ...

Slovenski kombinatorci ob debiju izpolnili cilj

SP v nordijskih disciplinah 2011 Slovenski kombinatorci ob debiju izpolnili cilj

28.2.2011

Izkušeni Mario Stechert je Avstriji priboril zlato medaljo na ekipni tekmi nordijskih kombinatorcev, potem ko je v finišu premagal Nemca Tina Edelmanna. Bronasta je bila Norveška.