Jason Lamy Chappuis je v teku ugnal vso konkurenco. Foto: EPA
Johannes Rydzek, Jason Lamy Chappuis in Eric Frenzel
Johannes Rydzek, Jason Lamy Chappuis in Eric Frenzel na zmagovalnem odru. Foto: EPA

Najboljše izhodišče po skoku si je priboril Norvežan Haavarad Klemetsen (133,5 m), ki se je na 10-kilometrsko tekaško preizkušnjo pognal 6 sekund pred Lamyjem Chappuisom (133,5 m), vendar je na koncu ostal brez kolajne na četrtem mestu. Francoz je slavil s 6,7 sekunde prednosti pred Nemcem Johannesom Rydzekom, še tri desetinke več je zaostal Eric Frenzel, svetovni prvak z male skakalnice. Rydzek je bil nekaj časa še ob boku Chappuisa, ki pa je po polovici proge pospešil in sam pritekel do cilja. Vsi drugi so se zvrstili več kot pol minute za zmagovalcem.

Berlot, ki je skočil 117 m, je v teku izgubil deset mest. Enako se je zgodilo Marjanu Jelenku, ki je zasedel 39. mesto. Jože Kamenik je bil 41., Mitja Oranič (51. po skoku) pa v teku ni štartal.

Po dobro opravljenem skoku se je sprostil
"To je še en velik dan zame. Pred tekmo sem bil nervozen, saj so bila moja in tudi pričakovanja javnosti velika. Vsi skupaj smo si želeli, da naslovu olimpijskega prvaka dodam še naslov svetovnega prvaka. Po dobro opravljenem skoku pa sem se sprostil. Vedel sem, da se mi odpira pot vsaj do kolajne, treba je bilo le izbrati pravo mažo za smuči. Uspelo nam je in moje veselje je ravno tako veliko kot po zmagi na olimpijskih igrah," se je smejalo Lamy Chappuisu, ki je svoji državi na nordijskih prvenstvih priboril prvo zlato odličje po letu 2005 in tekaču Vincentu Vittozu ter prvo francosko v nordijski kombinaciji.