Dario Cologna in Johan Olsson sta dobrih 10 kilometrov tekla skupaj, nato se je Švicar s padcem sam izločil v boju za zlato. Foto: Reuters
Val di Fiemme
Najboljši trije kraljevske preizkušnje Aleksej Poltoranin, Johan Olsson in Dario Cologna. Foto: EPA

Odkar maratoni na največjih tekmovanjih potekajo s skupinskim štartom, so bile namreč skorajda vse preizkušnje odločene šele v ciljnem šprintu. Tokrat pa je Šved Johan Olsson napadel že po 10. kilometru. Sprva je z njim tekel vodilni v svetovnem pokalu Dario Cologna, a Švicar je po 20. kilometru padel in izgubil stik z vodilnim.

Olsson je ves čas tekel sam in na koncu dva tedna pred svojim 33. rojstnim dnem osvojil prvi naslov svetovnega prvaka. Cologna je na koncu prišel do srebra, tretje mesto pa je osvojil Aleksej Poltoranin.

Prvi favorit in velik specialist za tekme s skupinskim štartom Petter Northug je bil šele 21.