Aksel Lund Svindal, Beat Feuz in Thomas Dressen so najhitreje odpeljali progo v Beaver Creeku. Foto: EPA
Aksel Lund Svindal se je na progo podal s številko 1 in postavil odličen čas. Foto: Reuters
Slavje Svindala, Slovenci pod pričakovanji

34-letni Norvežan, ki je tudi odprl preizkušnjo v Koloradu, je bil že četrtič v karieri najhitrejši na smuku v Beaver Creeku. Na progi Ptic roparic je kraljevsko disciplino dobil tudi v letih 2008, 2013 In 2015. Hkrati je v ameriškem smučarskem središču leta 2008 zmagal tudi na superveleslalomu, dve leti prej pa je bil najboljši v kombinaciji. V karieri ima izvrstni Svindal zdaj že 33 zmag, od tega je 13 smukaških.

Svindalovo zmago je najbolj ogrozil zmagovalec prvega smuka v sezoni Beat Feuz. Švicar je šel na progo s številko tri in za 15 stotink zaostal za Norvežanom. Feutz je že tretjič smuk v Beaver Creeku zaključil na drugem mestu. S tretjim mestom pa je nekoliko presenetil Nemec Thomas Dressen, ki se je prvič v karieri zavihtel na oder za zmagovalce. S številko 27 je na četrto mesto prismučal Italijan Christof Innerhofer. V smukaškem seštevku po dveh tekmah vodi Feuz, 20 točk zaostaja Svindal, ki je drugi tudi v svetovnem pokalu, kjer ima pred njim njegov rojak Kjetil Jansrud vsega štiri točke prednosti.

Slovenski smukač Rok Perko se je dober mesec po nesreči na treningu na ledeniku Kaunertal v Avstriji že vrnil na bele strmine. Perko je nastopil na smuku v Val Gardeni, kjer je pred petimi leti z drugim mestom vpisal edine stopničke na tekmah svetovnega pokala. Tržičan je nastopil na tekmi nižje ravni Fis in zasedel 12. mesto. Zmagal je Švicar Marco Kohler.

Na progi Ptic roparic se niso znašli slovenski smukači. Boštjan Kline, ki je, čeprav ni naredil večje napake, zaostal več kot tri sekunde. Na progo se je podal s številko 15 in v cilj prišel na zadnje mesto. Kline je bil celo do številke 38 zadnji. Na koncu je bil 48. Nekoliko hitrejša sta bila Klemen Kosi, ki je zaostal 2,61, in Martin Čater 2,90, a sta tudi onadva ob prihodu v cilj prehitela le nekaj tekmovalcev in kar precej zaostala za točkami svetovnega pokala. Kosi je bil najboljši izmed slovenske peterice na 38. mestu, Čater je bil 45. Miha Hrobat in Tilen Debelak sta zaostala več kot štiri sekunde in končala pri repu uvrščenih na 63. oziroma 64. mestu.

Pen: Slabo smo smučali
"S tremi besedami, slabo smo smučali. Nimamo dobrega nit enega odseka ali ravninskega dela. Treba se je usesti in analizirati zadevo. Malo suma je bilo po prvem treningu, ko smo slabo smučali. V Beaver Creeku se že takoj pokaže, kdo razume ta hrib in kdo dobro smuča. To sem poskusil prekiniti, da bi se dobro pripravili, delali smo vse na temu, da bi bilo danes boljše, a enostavno smo slabo smučali,"