Tadeja Brankovič je dosegla daleč najboljši izid sezone. Foto: RTV SLO
Anna Carin Olofsson, Sandrine Bailly in Florence Baverel Robert so bile junakinje na šprintu v Ruhpoldingu. Foto: EPA
Sandrine Bailly
Sandrine Bailly je tri tedne pred svetovnim prvenstvom v pravi formi. Foto: EPA
Brankovičeva blizu stopničkam

Po prvem streljanju je bila Brankovičeva šele 31., saj je leže zgrešila enkrat. Stoje je strelski nastop opravila brezhibno in se zavihtela na 8. mesto. Do cilja je pridobila še 3 mesta, do stopničk ji je zmanjkalo 3,7 sekunde.

V pravi formo pred Pokljuko
"Res sem zadovoljna, a ostajam realna. Škoda, da sem prvi strel ustrelila še preden sem bila zares pripravljena na streljanje, in to se mi upam, ne bo več ponovilo, kajti s tem sem zapravila še boljšo uvrstitev, morda res celo stopničke. Dobila sem nove smuči in te so zares perfektne, zato je bil tudi tek danes precej lahkotnejši. Proga je bila zjutraj zaprta, ker je nanjo zaradi vetra padlo nekaj dreves in je bila zato za tekmo tudi precej bolj trda, kar mi ustreza. Očitno se je poklopilo nekaj dejavnikov, ki sem jih uspešno izkoristila. Vrača se mi tudi strelska samozavest in morda bo kakšen še boljši rezultat prišel že v nedeljo na tekmi s skupinskim startom ali pa kak teden kasneje na domači Pokljuki. Zares se že veselim tekem doma," je bila zadovoljna Brankovičeva.

Nemke tokrat niso bile v ospredju
Baillyjeva je zadela vseh 10 strelov in bila za 8,5 sekunde hitrejša od Švedinje Anne Carin Olofsson. Tretja je bila Francozinja Florence Baverel Robert. Povsem so pred domačimi gledalci odpovedale Nemke. Še najboljša je bila Kathrin Hitzer na 7. mestu. Zaradi bolezni nista nastopili Martina Glagow in Andrea Henkel, ki še vedno vodi v svetovnem pokalu.

Do točk v svetovnem pokalu je prišla tudi Dijana Grudiček, ki je končala na 28. mestu. Teja Gregorin, Andreja Mali in Tamara Barič so ostale brez točk.

C. R.

Šprint, 7,5 km:
* 1. S. BAILLY FRA 24:24,0 (0) 2. A.-C. OLOFSSON ŠVE +8,5 (1) 3. F. BAVAREL-ROBERT FRA 37,0 (0) 4. I. MALGINA RUS 38,4 (1) 5. T. BRANKOVIČ SLO 40,7 (1) 6. L. GRUBBEN NOR 46,7 (0) 7. K. HITZER NEM 47,1 (1) 8. Z. KOCHER KAN 47,5 (1) 9. O. ANISIMOVA RUS 50,2 (0) 10. K. WILHELM NEM 54,6 (3) ... 28. D. GRUDIČEK SLO 1:48,5 (1) 44. T. GREGORIN SLO 2:19,2 (2) 52. A. MALI SLO 2:41,7 (2) 74. T. BARIČ SLO 3:47,6 (3) * - zgrešeni streli/kazenske krogi