Tadeja Brankovič je v zadnjem krogu proti zmagovalki nadomestila 20 sekund. Foto: RTV SLO/T. G.
Martina Glagow
Martina Glagow je v Lahtiju dobila svoji prvi dve letošnji tekmi. Foto: Reuters
Raphael Poiree
Raphael Poiree je kljub napovedano slovesu krepko dvignil svojo formo v zadnjem mesecu. Foto: EPA
Klemen Bauer
Klemen Bauer je bil po sobotnem 16. mestu, dan pozneje uvrščen mesto nižje. Foto: RTV SLO/T. G.

Martina Glagow je slavila že na petkovem šprintu in zanesljivo ubranila prednost pred Kati Wilhelm. Za njo sta se kljub 4 napakam zvrstili še Kathrin Hitzer in Andrea Henkel. Tadeja Brankovič je bila edina med najboljšimi s popolnim strelskim izkupičkom, a je tudi preživela največ časa na strelišču. Za stopničkami je Cerkljanka zaostala le za 4,3 sekunde.

Napredek Gregorinove
Teja Gregorin je z dvema zgrešenima streloma stoje napredovala z 28. mesta na 21. Nastopili sta še Dijana Grudiček (46.) in Andreja Mali (48.), ki sta zgrešili po štiri tarče. V skupnem seštevku je Wilhelmova okrepila vodstvo pred Anno Carrin Olofsson. Brankovičeva je še zmeraj deseta, Gregorinova pa je padla na 14. mesto.

Poiree nepremagljiv na severu Evrope
Pri moških je še tretjič v Lahtiju slavil Francoz Raphael Poiree. Francoz je opravil streljanje brez napake, v teku pa je samo nadziral tekmece. Michael Greis je v finišu ugnal rojaka Svena Fischerja.

Mladi Bauer znova pri točkah
Od Slovencev je tokrat navdušil Klemen Bauer, ki je kljub 4 zgrešenim tarčam zasedel 17. mesto, Janezu Mariču se je predvsem strelski nastop povsem ponesrečil (6 zgrešenih strelov) in je le za las ujel še eno točko svetovnega pokala.