Beat Feuz je z zmago v Garmisch-Partenkirchnu tudi prevzel vodstvo v smukaškem seštevku za svetovni pokal. Foto: Reuters
Boštjan Kline je s Klemnom Kosijem osvojil 25. mesto. Foto: Reuters
Feuz v Garmischu do desete zmage v karieri
Ga-Pa: Smukaški nastop Beata Feuza
Ga-Pa: Smukaški nastop Boštjana Klineta
Ga-Pa: Smukaški nastop Martina Čaterja
Ga-Pa: Smukaški nastop Klemna Kosija

Švicar je dobil dvoboj z Norvežanom Akslom Lundom Svindalom, ki še nikoli na smukih v Garmisch-Partenkirchnu ni stal na stopničkah. Tako bo tudi po letošnji sezoni, saj je smuk sklenil na četrtem mestu, za zmagovalcem je zaostal za 28 stotink sekunde.

Feuz si je z zmago tudi izboril vodstvo v smukaškem seštevku za svetovni pokal, zdaj ima pred drugouvrščenim Svindalom 40 točk prednosti.

Kriechmayr in Paris na drugem mestu
Drugi je bil na tekmi Avstrijec Vincent Kriechmayr, ki je bil na progi dolgo časa najhitrejši, boj s Feuzem je izgubil šele v spodnjem delu, ko je na snežni podlagi pustil dobre pol sekunde in je na koncu zaostal za 18 stotink. Drugo mesto si je 26-letnil delil z Italijanom Dominikom Parisom, ki je zadnji smuk po ponesrečenem nastopu v Kitzbühelu končal na 12. mestu, tokrat pa je vendarle odsmučal odlično in osvojil 80 točk, s katerimi je v smukaškem seštevku pridobil dve mesti in je zdaj tretji.

Innerhofer se je čudežno pobral
Eden izmed najbolj zanimivih nastopov je bila vožnja Italijana Christofa Innerhoferja, ki je bil najhitrejši na obeh treningih, na tekmi pa je v enem izmed zavojev zdrsnil na bok, a se je čudežno pobral in kljub napaki, ki ga je stala precej boljše uvrstitve - morda celo stopničk - osvojil 14. mesto z zaostankom sekunde in 15 stotink.

Kosi in Kline na 25. mestu
Od Slovencev se je najbolje odrezal Martin Čater, ki je s štartno številko 32 osvojil 15. mesto, za zmagovalcem je zaostal za sekundo in 17 stotink. Med dobitnike točk sta se uvrstila še Klemen Kosi in Boštjan Kline, ki sta z zaostankom sekunde in 81 stotink delila 25. mesto. Miha Hrobat je odstopil.

To je bila zadnja smukaška preizkušnja pred zimskimi olimpijskimi igrami v Pjongčangu.