Najboljše tri v šprintu (z leve proti desni): Stina Nilsson, Maiken Caspersen Falla in Jessica Diggins. Foto: Reuters

Danes takega uspeha nisem upala pričakovati, ker sem po Pjongčangu imela težave z boleznijo, zaradi katere sem izpustila tudi tekmo v Lahtiju, mislim pa, da se je to kar precej poznalo tudi v finalu. Tekma v Drammnu mi ustreza, tu sem že prej dosegala dobre rezultate. Na štart sem šla optimistično in želela sem narediti dobro tekmo. Žal v finalu ni šlo.

Maiken Caspersen Falla
Johannes Hoesflot Klaebo je takole prečkal ciljno črto v finalu šprinta v Drammnu. Foto: Reuters
Višnarjeva finala v Drammnu ni pričakovala
Finale ženskega šprinta v Drammnu
Finale moškega šprinta v Drammnu

Višnarjeva je dosegla peti čas kvalifikacij, Anamarija Lampič pa 21. Brez finala sta ostali Vesna Fabjan s 45. mestom in Alenka Čebašek, ki je bila 49. Najhitrejši čas kvalifikacij je postavila Norvežanka Maiken Caspersen Falla.

Lampičeva obstala v četrtfinalu
Lampičeva je četrtfinalni nastop začela solidno, nekaj časa je tekla na tretjem mestu, nato je zdrsnila na peto, svoj nastop v prvi skupini pa končala kot četrta, v polfinale se ji s časom 3:13,30 ni uspelo uvrstiti. Uspešnejša je bila Katja Višnar, ki je odločno opravila nastop v peti skupini, ciljno črto je prečkala skupaj z Norvežanko Tiril Udnes Weng (3:14,49).

Višnarjeva kot srečna poraženka v finale
V polfinalu je nato nastopila v skupini s Švicarko Nadine Fähndrich, Rusinjo Natalijo Neprjajevo, Švedinjo Hanno Falk, Norvežanko Wengovo in Finko Kristo Pärmäkoski, dobitnico olimpijskega srebrne medalje v Pjongčangu na 30 km v klasičnem koraku. Višnarjeva je začela odlično, takoj je prevzela pobudo in zapeljala na prvo mesto, kjer je dolgo časa vztrajala, v končnici šprinta pa je nato popustila in zasedla četrto mesto. Vseeno je z dovolj hitrim časom (3:15,88) kot srečna poraženka napredovala v veliki finale, njen prvi po lanskem Pjongčangu. Fähndrichova je bila zaradi oviranja diskvalificirana.

Falla četrtič do zmage v Drammnu
V finalu je Falla silovito pospešila na začetku, sledili sta ji Neprjajeva in Švedinja Stina Nilsson. Višnarjeva ni mogla obdržati stika z vodilnimi, šprint v Drammnu je še tretjič v karieri končala na šestem mestu. Falla ni prepustila ničesar naključju, finalni boj je gladko dobila in v Drammnu zmagala še četrtič. Drugo mesto je osvojila Nilssonova, boj za tretje mesto je z Neprjajevo dobila Američanka Jessica Diggins.

Nova zmaga Johannesa H. Klaeba
V moški konkurenci je prepričljivo slavil Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo, ki je tako še povečal prednost pred tekmeci v skupnem seštevku za svetovni pokal. Drugo mesto je osvojil njegov rojak in lanski zmagovalec v Drammnu Eirik Brandsdal, ki je zaostal za sekundo, tretji je bil Rus Aleksander Bolšunov (+3,8). V finalu je sicer nastopilo kar pet Norvežanov. Edini slovenski predstavnik Janez Lampič je nastope končal že v kvalifikacijah.