V Garmischu vreme ni dopustilo veleslaloma. Foto: EPA

Ponoči je začelo deževati, nato pa je padal tudi sneg. Organizatorji so štart najprej dvakrat premaknili nižje, nato pa so morali predati boj z naravo, ki jim je nasula nekaj novega, mokrega snega, ki ga ni bilo moč obvladati. Pogoji za vse tekmovalce ne bi bili varni in enakovredni. Na štartu, ki je bil predviden za 10.30, sta bila sicer tudi dva Slovenca, Žan Kranjec in Štefan Hadalin.

Je pa letošnji Garmisch Partenkirchen znova srečen kraj za slovensko smučanje. Na smuku na progi Kandahar je zablestel Boštjan Kline in zasedel drugo mesto. Mariborčan je bil tik pred zmago, a ga je nato s številko 30 prehitel Norvežan Aleksander Aamodt Kilde. Svetovni pokal se nadaljuje v Južni Koreji, kjer bosta prihodnji konec tedna smuk in superveleslalom, alpski smučarji pa bodo v tehničnih disciplinah znova tekmovali teden dni kasneje na Japonskem.