Češki hokejisti se veselijo bronaste medalje. Z disciplinirano igro so nadigrali Ruse. Foto: EPA
Marek Zidlicky je dosegel drugi zadetek.
Marek Zidlicky (desno) je dosegel drugi zadetek. Foto: EPA

Že v začetnih trenutkih se je pokazalo, da je Češka bolje prebolela polfinalni poraz. Ob igralcu več je v 5. minuti zadel Martin Erat. Tudi v drugem delu igre so Čehi zabili gol ob številčni premoči. Marek Zidlicky je bil na pravem mestu po akciji Jaromirja Jagra in Roberta Langa.

Vokoun je zaklenil gol
Ruski hokejisti, ki so v petek doživeli pravi debakl na pollfinalni tekmi s Finsko (0:4), so imeli nekaj več priložnosti v zadnji tretjini. Dvakrat so imeli igralca več, a je bil sijajni vratar Tomas Vokoun vselej na mestu. V 57. minuti je Maksim Sušinski uspel spraviti plošček v mrežo, vendar je bil gol razveljavljen zaradi igranja Pavla Dacjuka z visoko palico. Ruski selektor Vladimir Krikunov je v zadnji minuti iz gola potegnil Jevgenija Nabokova. Osem sekund pred koncem je v prazen gol zadel Martin Straka.

V nedeljo ob 14.00 bo veliki finale med Švedi in Finci.