Tora Berger si je zmago pritlakovala predvsem na strelišču. Foto: Reuters
Magdalena Neuner
Magdalena Neuner je samo v zadnjem krogu Bergerjevo prehitela za 25 sekund, a je zmago zapravila na strelišču. Foto: Reuters
Tomasz Sikora
Tomasz Sikora je v nedeljo napovedal boj za novo zmago. Foto: Reuters
Ole Einar Björndalen
Ole Einar Björndalen je z drugim mestom v skupnem seštevku prednost pred Rusom Dmitrijem Jarošenkom povišal na 30 točk. Foto: Reuters

Po drugem strelskem nastopu je vodila Ukrajinka Vita Semerenko, ki je imela pred Norvežanko le pol sekunde prednosti, a je v zadnjem krogu izgubila skoraj 20 sekund in padla na četrto mesto. Na stopničke sta se prebili še Rusinja Svetlana Slepcova in Nemka Magdalena Neuner. Slednja je morala v kazenski krog kar štirikrat.

Slovenska reprezentanca je zaradi bolezni prepolovljena. Točke je z 21. mestom osvojila Dijana Grudiček. Andreja Mali je zgrešila kar šestkrat in končala kot 67.

Grudičkova zadovoljna z drugim streljanjem
"Proga je bila zaradi novega snega zelo težka. Pa še moja palica na začetku, sploh nisem mogla verjeti očem, ko sem videla v roki samo ročaj. V takšnih neprijaznih pogojih je ponavadi tudi moje streljanje bolj počasno, vendar sem uspela vsaj stoje opraviti brezhibno," je v cilju pripovedovala Grudičkova.

Sikora pred Norvežanoma
Moško tekmo je dobil Poljak Tomasz Sikora, ki je zadel vseh 10 tarč. Na oder sta se povzpela še Norvežana Ole Einar Björndalen in Emil Hegle Svendsen. Dolgo časa je najbolje kazalo Rusu Maksimu Čudovu, ki je vodil pred drugim strelskim nastopom, nato pa je stoje zgrešil kar trikrat in padel na osmo mesto.

Brvarja sekunda ločila do prve točke
Gregor Brvar (31. mesto) je svojo prvo točko v svetovnem pokalu zgrešil za vsega 1,3 sekunde. "Zdaj vem, da zmorem in sem na pravi poti. Upam, da bom pripravljenost stopnjeval do svetovnega prvenstva," je po tekmi razmišljal Brvar.

V nedeljo bosta na sporedu prvi tekmi s skupinskim štartom.

Šprint, 7,5 km (Ž)
* 1. T. BERGER NOR 23:58,2 (0) 2. S. SLEPCOVA RUS +5,5 (2) 3. M. NEUNER NEM 10,7 (4) 4. Vi. SEMERENKO UKR 18,8 (0) 5. K. WILHELM NEM 23,1 (2) 6. M. PONZA ITA 23,6 (0) 7. Va. SEMERENKO UKR 32,5 (0) 8. K. MÄKÄRÄINEN FIN 38,6 (2) 9. A.-C. OLOFSSON ŠVE 41,9 (2) 10. E. HRUSTALEVA KAZ 55,8 (1) ... 21. D. GRUDIČEK RAV. SLO 1:31,4 (2) 67. A. MALI SLO 3:54,2 (6) * - zgrešeni streli/kazenski krogi