Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Arhiv

Koncerti – kulturno-umetniški program Tango Compás: Stefan Milenkovich in Marko Hatlak, sodelujejo Marko Črnčec, Luka Herman Gaiser in gosti

18. 4. 2024

Posnetek koncerta iz Centra ubrane kulture Kino Šiška, kjer je svoj novi glasbeni projekt predstavljal vsestranski koncertni harmonikar Marko Hatlak v sodelovanju s svetovno priznanim srbskim violinistom, ki živi in deluje v Ameriki, Stefanom Milenkovichem. V svojo glasbeno navezo, ki se naslanja na tradicijo tanga sta povabila še dva energična jazzovska glasbenika, pianista Marka Črnčca in kontrabasista Luko Herman Gaiserja. Ob izdaji nove zgoščenke z naslovom Tango Compás je kvartet predstavljal strastno in temperamentno tango glasbo različnih avtorjev v lastnih aranžmajih. Na koncertu se jim je pridružila tudi gostujoča vokalna in plesna spremljava.

Koncerti – kulturno-umetniški program Večer Astorja Piazzolle: Marko Hatlak & FUNtango, Bernarda Fink Inzko in Marcos Fink, 1. del

28. 3. 2024

V okviru Festivala Ljubljana je v poletnem gledališču Križanke nastopil harmonikar in skladatelj Marko Hatlak z zasedbo FUNtango. O zasedbi skladatelj pravi, da njeno ime namiguje na »strastno in brezkompromisno« umetnost. Večer je bil namenjen glasbi enega od najslavnejših bandeonistov, argentinskega glasbenika Astorja Piazzolle. Zasedbo vrhunskih glasbenikov, ki jo poleg Marka Hatlaka sestavljata jazzovski pianist Marko Črnčec in kontrabasist Luka Gaiser, je tokrat dopolnil izjemen violinist s klasičnih koncertnih odrov Benjamin Ziervogel. Pri izvajanju skladateljevih vokalnih del pa sta se jim na odru pridružila svetovno znana mezzosopranistka in basbaritonist slovenskih korenin, ki sta del življenja preživela v Argentini, Bernarda in Marcos Fink. Vabljeni k ogledu prvega dela koncerta.

Prešernov dan, slovenski kulturni praznik Prešeren v preoblekah; Raiven, Tokac, Nina Strnad, Alex Volasko, Štras (Big band RTV SLO in Tadej Tomšič)

8. 2. 2024

Uglasbitve Prešernovih poezij so pred leti zelo uspešno predstavili Vlado Kreslin (O, Vrba), Aleksander Mežek (Trnovo, kraj nesrečnega imena) in nekateri drugi pevci. Tokratni televizijski projekt z naslovom Prešeren v preoblekah pa predstavlja priljubljene uglasbitve Prešernove poezije v izvedbi sedanjih pevcev popularne glasbe in v novih priredbah za big band. Ob spremljali Big banda RTV Slovenija bodo svojo glasbeno interpretacijo in doživljanje Prešernove nesmrtne poezije predstavili Raiven, Tokac, Alex Volasko, Nina Strnad in Gregor Strasberger Štras (Mrfy). Projekt je nastal pod okriljem Uredništva glasbenih in baletnih oddaj. Idejno zasnovo in scenarij je prispeval urednik oddaje Daniel Celarec, režiserka je bila Tina Novak, dirigent Big banda RTV Slovenija pa Tadej Tomšič.

Koncerti – kulturno-umetniški program Laibach: Alamut

30. 12. 2023

Alamut je izvirno simfonično delo zasedbe Laibach v sodelovanju z iranskimi glasbeniki in skladatelji. Glasbeno-scenski projekt obravnava znamenito zgodbo, ki temelji na zgodovinskih dogodkih v Perziji v 11. stoletju, v svoji knjigi pa jo je opisal slovenski pisatelj Vladimir Bartol. Osrednji lik je heretik Hasan ibn Saba, karizmatičen verski in politični vodja ter ustanovitelj islamske sekte. Ideje radikalnega političnega in religioznega nihilizma se skozi Laibachov edinstveni zvok in industrijski princip delovanja orkestra prepletajo z zvočnimi barvami perzijske tradicije. Pod vodstvom iranskega dirigenta Navida Goharja nastopajo Laibach, teheranska vokalna skupina Human Voice Ensemble, avstrijski orglavec Otto Lechner, Simfonični orkester RTV Slovenija ter slovenski zasedbi Vokalna skupina Gallina in ženski harmonikarski orkester AccordiOna.

Dobrodelne prireditve Bossa de Novo: Sestanek pod rjuho

29. 12. 2023

SESTANEK POD RJUHO Marko Gregorič Primož Vitez, vokal Aljoša Kosor, klasična kitara Marko Gregorič, bas kitara Mitja Vrhovnik Smrekar, tolkala Sergej Ranđelović RunJoe, bobni 31. Dobrodelni Miklavžev koncert Uredništvo glasbenih in baletnih oddaj TV Slovenija Urednik Daniel Celarec Režiser Marjan Kučej 2023

Koncerti – kulturno-umetniški program 30. mednarodni festival Noči v Stari Ljubljani: Šukar

15. 11. 2023

Jubilejni 30. festival Noči v stari Ljubljani je bil posvečen glasbi etničnih manjšin v nacionalnem kontekstu. V programskem izboru festivala se je na odru Novega trga predstavila tudi zasedba Šukar. Ta velja za prvo slovensko skupino, ki je domačo javnost seznanjala z romsko glasbo. Njen repertoar predstavljajo avtorske predelave pestrega in raznovrstnega glasbenega izročila Romov iz različnih evropskih prostorov. Skupina ob bližajoči se 30-letnici delovanja pripravlja prvo zgoščenko z lastno avtorsko glasbo in delček novega programa je predstavila na tem koncertu.

Koncerti – kulturno-umetniški program Mladi talenti, predstavitev sodelovanja Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani in akademije HAMU iz Prage

22. 10. 2023

Predstavniki glasbenih akademij iz Ljubljane in Prage in njihovi pokrovitelji bodo predstavili glasbeni projekt Mladi talenti, ki odpira dolgoročno povezovanje študentov in mentorjev iz obeh ustanov. Študenti oddelkov za staro glasbo z obeh akademij so pripravili prvi skupni koncert v Ljubljani. Ta ima dobrodelni namen in omogoča izmenjavo znanja, izkušenj, primerov dobre prakse in spoznavanje novih okolij, zgodovine ter glasbe obeh držav.

Koncerti – kulturno-umetniški program Musica creativa 2023

8. 10. 2023

Vsako leto avgusta se v sklopu tabora Musica Creativa predstavijo mladi godbeniki iz slovenskih godb. Pod vodstvom akademskih glasbenikov so v letnem amfiteatru Avditorija Portorož tudi tokrat predstavili razgiban program. V drugem delu koncerta so nastopili Mlajši in starejši pihalni orkester godb Furlanije - Julijske krajine ter Slovenski mladinski pihalni orkester pod vodstvom Marca Somadossija in Gregorja Kovačiča. Režiser Juš Hrastnik.

Koncerti – kulturno-umetniški program Musica creativa 2023, posnetek koncerta iz Avditorija Portorož, 1/2

1. 10. 2023

Vsako leto avgusta se v sklopu tabora Musica Creativa predstavijo mladi godbeniki iz slovenskih godb. Pod vodstvom akademskih glasbenikov so v letnem amfiteatru Avditorija Portorož tudi tokrat predstavili razgiban program. V prvem delu koncerta so nastopili Pihalni orkester Musica Creativa, Mlajši pihalni orkester godb Furlanije - Julijske krajine in Slovenski mladinski pihalni orkester pod taktirkami Marca Somadossija, Mirana Šumečnika in Gregorja Kovačiča. Režiser Juš Hrastnik.

Koncerti – kulturno-umetniški program Sodobna podoba Glasbene matice Ljubljana

20. 9. 2023

Oddaja ponuja predstavitev in vpogled v delovanje Glasbene matice Ljubljana v današnjem času. Njene naloge in aktivnosti so predstavili predsednica društva Veronika Brvar, pevski in zborovski pedagogi, ter aktivni člani današnjih pevskih sestavov Glasbene matice Ljubljana.

Koncerti – kulturno-umetniški program Večer Astorja Piazzolle: Marko Hatlak & FUNtango, Bernarda Fink Inzko in Marcos Fink, 2. del

10. 8. 2023

V okviru Festivala Ljubljana je v poletnem gledališču Križanke nastopil harmonikar in skladatelj Marko Hatlak z zasedbo FUNtango. O zasedbi skladatelj pravi, da njeno ime namiguje na »strastno in brezkompromisno« umetnost. Večer je bil namenjen glasbi enega od najslavnejših bandeonistov, argentinskega glasbenika Astorja Piazzolle. Zasedbo vrhunskih glasbenikov, ki jo poleg Marka Hatlaka sestavljata jazzovski pianist Marko Črnčec in kontrabasist Luka Gaiser, je tokrat dopolnil izjemen violinist s klasičnih koncertnih odrov Benjamin Ziervogel. Pri izvajanju skladateljevih vokalnih del pa sta se jim na odru pridružila svetovno znana mezzosopranistka in basbaritonist slovenskih korenin, ki sta del življenja preživela v Argentini, Bernarda in Marcos Fink. Vabljeni k ogledu drugega dela koncerta.

Koncerti – kulturno-umetniški program Pozdrav z Notranjske: Pihalni orkester Logatec

1. 5. 2023

V glasbenem spotu se bo predstavil eden najboljših domačih pihalnih orkestrov, Pihalni orkester Logatec. Orkester je prvič uradno nastopil leta 1913 kot tedanja Godba na pihala Logatec, kmalu pa je začel sodelovati na pomembnejših dogodkih v domačem kraju in zunaj njega. S trdim delom in z zglednim sodelovanjem z domačo glasbeno šolo se je orkester z leti kvalitetno in številčno krepil. Za svoje delo je Pihalni orkester Logatec na državnih tekmovanjih prejel številne zlate plakete in nagrade, med drugimi tudi zlati plaketi na mednarodnih tekmovanj v Ostravi na Češkem (1995, 2001). Z glasbeno vizualizacijo nas orkester popelje v mesto Logatec in njegovo okolico. Oddajo bogatijo slikoviti posnetki naravnih in kulturnih znamenitosti Logatca in njegove okolice. Orkester nas po z Notranjske pozdravil s popularnimi ljudskimi skladbami ter glasbo Slavka Avsenika, Dmitrija Šostakoviča in Vinka Štrucla. Scenarist in režiser Uroš Zavodnik, urednik oddaje Daniel Celarec.

Slovenska jazz scena Robert Jukič, Drama, posnetek koncerta iz SNG Drama

5. 4. 2023

Posnetek koncerta avtorskega projekta Roberta Jukiča iz SNG Drama Ljubljana. Jukič se predstavlja kot basist, prireditelj, avtor glasbe in besedil ter producent. Z desetčlansko glasbeno zasedbo in 7 vokalnimi solistkami je Jukič predstavil svoj avtorski projekt Ženske, v katerem se v lastnem izvirnem slogu loteva ljubezni, odnosov, izgube, upanja in drugih življenjskih tem. Na koncertu so nastopile priznane slovenske pevke Ana Bezjak, Tjaša Fabjančič, Gordana Hleb, Nina Strnad, Katja Šulc, Nina Vodopivec in Mia Žnidarič. Poleg Roberta Jukiča so nastopili še intrumentalisti Andraž Mazi, Steve Klink, Saša Lušić, Tonč Feinig, Sergej Ranđelović Runjoe, Jelena Ždrale, Klemen Bračko, Matjaž Sekne in Gregor Marinko.

Mednarodni festival ustnih harmonik 17. mednarodni festival ustnih harmonik

19. 3. 2023

V Mokronogu so priredili že 17. mednarodni festival ustnih harmonik, po domače "orglic". Idejni vodja in pobudnik te prireditve je že od vsega začetka glasbenik Stane Peček, ki je festival zasnoval leta 1990. Festival orgličarjev in ustnih harmonikarjev predstavljajo pod geslom "Ah, te orglice", ki na dvoumen način izraža tako navdušenje nad glasbilom kot tudi občutek odrinjenosti tega instrumenta. V posnetku prvega dela slavnostnega koncerta iz Mokronoga se predstavljajo: Mile Nimac, Ivana Čirjak, Dragan Brzoja (Zadar), Klavdio Gržetić (Grašišće), Iztok Bergant (Škofja Loka), Sorški orgličarji (Medvode), Poljanski orgličarji ter Sejmarji (Mengeš).

Srečanje tamburašev in mandolinistov Slovenije 40. festival tamburašev in mandolinistov Slovenije, posnetek iz Šmartna pri Litiji, 2/3

29. 1. 2023

V Kulturnem domu Šmartno pri Litiji je potekal festival tamburašev in mandolinistov, na katerem so se predstavili najboljši orkestri. Svoje muziciranje sta predstavila tudi Tamburaška skupina KUD Oton Župančič Vinica (umetniška vodja Mojca Mravinec, predsednica Željka Karin Biličič) in Tamburaški orkester Cirkovce (umetniški vodja Urban Erker, predsednik Vlado Brglez). Režija Aleksander Šmuc, urednik Daniel Celarec.

Koncerti – kulturno-umetniški program Koncert citrarke Tanje Zajc Zupan s Simfoniki

6. 1. 2023

Na koncertu ob 30-letnici igranja citrarke Tanje Zajc Zupan s Simfoniki RTV SLO nastopajo: Rok Ferengja, Klemen Torkar, Gregor Ravnik, Nuška Drašček, Teja Saksida. Dirigent je Patrik Greblo. Vezno besedilo je pripravila Ana Zupan. Režiserka koncerta je Tina Novak, urednik oddaje Andrej Hofer.

Koncerti – kulturno-umetniški program Policijski orkester, Marjan Peternel, Nina Strnad, Primož Fleischman in Nejc Bečan

30. 10. 2022

Policijski orkester je bil ustanovljen poleti leta 1948, da bi imela Slovenija svoj reprezentativni orkester za igranje na praznovanjih, proslavah in obletnicah. Orkester je iz leta v leto postajal številnejši in kakovostnejši, trenutno zaposluje le glasbenike z akademsko izobrazbo, poleg tega pa morajo ti opraviti avdicijo, na kateri komisija izbere le najboljše. Tudi zato je primerljiv z najboljšimi evropskimi poklicnimi ansambli, odličnost pa mu priznavajo doma in v tujini. Orkester izvaja vse zvrsti glasbe, od izvirnih del za pihalni orkester, priredb klasične glasbe, operne in baletne glasbe do popevk, jazza in narodno-zabavne glasbe. Spremljali boste posnetek slavnostnega koncerta, ki ga je zaznamovala všečna glasba Dmitrija Šoštakoviča, Tilna Slakana, Philipa Sparka, Nejca Bečana, Counta Basieja, Quincyja Jonesa, Jureta Robežnika in Carlosa Gardela. Solistka Nina Strnad, dirigent Nejc Bečan.

Koncerti – kulturno-umetniški program Vedun: Petje ob prekmurskih cimbalah, pojoča žaga in citre

9. 10. 2022

Glasbeniki ansambla Vedun ponujajo v poslušanje blagozvočne melodije prekmursko-ciganskih cimbal in eno od najlepših slovenskih ljudskih pesmi o Katici, ki svojemu dragemu želi všiti v srajco sonce, luno in zvezde. Pesmi ne spreminjajo, temveč jo izvajajo v njeni prvobitni obliki. Ansambel Vedun pri svojem muziciranju uporablja pester instrumentarij sveta – tako slovanskih, slovenskih kot tudi tujerodnih planetarnih prednikov. Med najzanimivejša glasbila starega sveta zagotovo spada pojoča žaga – glasbilo iznajdljivih godcev.

Koncerti – kulturno-umetniški program Imago Sloveniae 2013 - 25. Noči v Stari Ljubljani: Šalša (Kuba, Slovenija)

4. 8. 2022

Na otvoritvenem večeru 25. Noči v stari Ljubljani se je pred Magistratom predstavila sveža glasbena naveza, ki jo sestavlja skupina akademsko izobraženih slovenskih in kubanskih glasbenikov. Udejstvovanje njenih posameznikov lahko zasledimo v raznovrstnih domačih in tujih glasbenih projektih, s sodelovanje v tem projektu pa je obrodilo nov sad, ki mu pravijo Šalša. Gre za glasbo, ki ponuja mešanico različnih stilov kubanske glasbe kot so: son montuno, guajira, salsa, mozambique, rumbá, danzón, bolero idr....Plesni ritmi, ki jih združujejo tolkala, klaviatura, trobenti in pozavna ob spremljavi večglasnega petja in zanimive vokalne improvizacije, poslušalcem pričarajo edinstven večer kubanske glasbe.

Nova Shakespearova pesmarica Ob 400-letnici smrti Williama Shakespeara: Nova Shakespearova pesmarica, mednarodni koprodukcijski projekt

3. 8. 2022

Ob 400 letnici smrti Williama Shakespeara, leta 2016 je šest televizijskih hiš, članic EBU (RTV Slovenija, avstrijska ORF, britanska BBC, norveška NRK, Radiotelevizija Italijanske Švice in francoska France Television) pripravilo 7 zanimivih glasbenih videospotov, ki jih je navdihnila Shakespearova umetnost – od odlomkov iz drame Macbeth do različnih sonetov. Uredništvo glasbenih in baletnih oddaj TV Slovenija je v projektu sodelovala z video upodobitvijo, ki jo je navdihnil sonet 130 Ne, ona nima žametnih oči (v prevodu Janeza Menarta). Scenaristka in režiserka Barbara Zemljič je zapisala: Shakespearov sonet 130 opeva lepoto ljubljene osebe, a se ne nagiba k romantičnemu pretiravanju, zato smo se odločili ob žlahtnosti in globini Shakespearove poezije poudariti diskrepanco ženskega subjekta v današnjem času, ki nima stika z realno živo žensko. Glasbo je napisal Janez Dovč, izvajajo jo Gregor Volk, Trio Reverie (Mojca Jerman, Katarina Leskovar, Tanja Činč, Goran Krmac). V spotu sodelujeta tudi dramska igralka Polona Vetrih in plesalka Staša Tušar. Urednica je bila Danica Dolinar.

Stran 1 od 4
Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov