Radio Marš, ki je svojo frekvenco dobil leta 1990 in tako postal ena izmed alternativ takrat še vedno monopolni nacionalni radioteleviziji, na slovenski kulturni praznik praznuje rojstni dan. Foto: Radio Marš
Radio Marš, ki je svojo frekvenco dobil leta 1990 in tako postal ena izmed alternativ takrat še vedno monopolni nacionalni radioteleviziji, na slovenski kulturni praznik praznuje rojstni dan. Foto: Radio Marš
Maršev program je namenjen predvsem promociji alternativne glasbe in kulture. Foto: BoBo
25 let Radia Marš

Radio MARŠ, ki se je v preteklih letih soočal z burnim dogajanjem in vprašanjem obstoja, gre v novo obdobje precej bolj optimistično, saj so med drugim dočakali selitev v nove prostore skupnostnega centra Tkalka v središču mesta, kamor so se preselili iz kletnih prostorov študentskih domov.

Glasbene dogodke ob letošnjem okroglem jubileju so maršovci začeli že na kulturni praznik s harmonikarskim koncertom Bratka Bibiča, drevi pa bodo v živo prek etra predvajali improvizirani koncert Irene Tomažin in Nikolaja Galena.

Obiskovalci sredinega dogodka v Gustafu bodo doživeli zvoke hrvaškega umetnika Daria Krmpotića na žagi, za enega vrhuncev pa bo isti večer poskrbel še Jozef van Wissem, ki bo na lutnji izvajal glasbo filma Jima Jarmuscha Večna ljubimca.

V četrtek bodo za večer bluza in rock'n'rolla poskrbeli Vlasta Popić, Atila Boštjančič a.k.a. Tetanus 'till in zasedba Prismojenih profesorjev bluesa. Za veliki finale zaznamovanja obletnice bodo poskrbeli Dance Mamblita, ki kot vedno napovedujeta hojo po robu zvoka, pomenov in zabave, ter Demolition Group, ki bodo samo za Maršev praznik prišli neposredno iz studia, kjer snemajo nov album.

Sicer pa bo od srede do petka v Tkalki potekala tudi mednarodna konferenca, na kateri bodo govorili o vprašanjih participacije v medijih in družbi. Kot pojasnjujejo organizatorji, je namen konference združevanje vseh deležnikov pri ustvarjanju pravične medijske krajine in razširitev občinstva Mariborskega radia Študent.

"Želimo si učinkovitega stika s porabniki, strokovnega družbeno angažiranega dela in odzivnosti na aktualno dogajanje v družbi," pravijo sodelavci študentskega radia, ki se jim bodo pri premišljevanju o medijih kot pomembnem dejavniku sodobnih demokratičnih družb ter o težavah njihove vloge na globalni, nacionalni in lokalni ravni pridružili mednarodni strokovnjaki s področja medijev in družbe, pa tudi odločevalci, uporabniki in izvajalci.

25 let Radia Marš