Giorgio Vasari: Kristusovo rojstvo
Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger, eden najbolj znanih Avstrijcev, praznuje rojstni dan. Foto: EPA
Jürgen Klinsmann
Jürgen Klinsmann je v nemški reprezentanci pustil močan pečat kot igralec in selektor. Foto: EPA
Lisa Leslie
Lisa Leslie je leta 2002 postavila nov mejnik v ženski košarki. Foto: EPA
Leta 2003 so izdelali zadnjega "starega" hrošča.

Finale se ni začel po okusu Angležev. Zmedo v obrambi gostiteljev je v 12. minuti z lepim diagonalnim strelom izkoristil Helmut Haller, Wembley pa je oživel po izenačenju Geoffa Hursta z glavo. 12. minut pred koncem je Martin Peters zadel za 2:1, a Nemci so potrdili svoj sloves in v predzadnji minuti je Wolfgang Weber izsilil podaljšek.

V 101. minuti se je zgodil najspornejši trenutek v zgodovini svetovnih prvenstev. Žoga se je po strelu Hursta od prečke odbila v polje. Stranski sodnik Tofik Bahramov je švicarskemu glavnemu sodniku Gottfriedu Dienstu pokazal, da je žoga prešla črto. Po dolgih letih razprav je računalniška analiza pokazala, da žoga z vsem obsegom ni bila prek črte, a gol je veljal. Hurst je v 120. minuti prodrl po levi strani in žogo zabil pod prečko za 4:2. S tem je postal edini igralec, ki je v finalu SP-ja dosegel hat-trick. Pokal je legendarnemu kapetanu Bobbyju Mooru predala kraljica Elizabeta II.

Leta 1511 se je v Arezzu rodil italijanski slikar, arhitekt, pisatelj in umetnostni zgodovinar Giorgio Vasari. Njegova zbirka biografij italijanskih umetnikov, ki je bila prvič objavljena leta 1550, je poglaviten vir za proučevanje italijanske renesančne umetnosti. Vasari pa je bil tudi mož, ki je prvič zapisal besedo renesansa in tako uradno poimenoval umetnostno gibanje, ki je na Apeninskem polotoku vladalo od 13. pa do sredine 16. stoletja.

Leta 1863 se je rodil ameriški industrialec Henry Ford. Ford je bil prvi, ki se je začel ukvarjati z množično proizvodnjo avtomobilov, v proizvodnjo je uvedel tekoči trak in tako pocenil proizvodnjo. Leta 1903 je ustanovil družbo Ford Motor Company. Njegovi nazori o gospodarski tehniki in družbi so znaki kot fordizem.

Leta 1871 se je v Vidmu ob Ščavnici rodil literarni zgodovinar in publicist Fran Ilešič.

Leta 1898 je umrl železni kancler, pruski diplomat in politik Otto Eduard Leopold Fürst von Bismarck-Schönhausen.

Leta 1930
V finalu prvega svetovnega nogometnega prvenstva je Urugvaj ugnal Argentino s 4:2. Gavči so ob polčasu še vodili z 2:1, drugi gol je zabil Guillermo Stabile, ki je bil z osmimi goli tudi najboljši strelec prvenstva. V drugem delu so Pedro Cea, Victoriano Santos Iriarte in Hector Castro poskrbeli za veliko navdušenje 80.000 gledalcev na stadionu Centenario v Montevideu.

Leta 1941 se je rodil kanadski pevec Paul Anka.

Leta 1947 se je rodil avstrijski bodibilder, igralec in politik Arnold Schwarzenegger, ki je bil med letoma 2003 in 2011 38. kalifornijski guverner.

Leta 1956 je moto "In God we trust" (Verjamemo v boga) uradno postal moto Združenih držav Amerike.

Leta 1958 se je rodila britanska pevka Catherine "Kate" Bush.

Leta 1964 se je rodil nekdanji nemški nogometaš in selektor elfa Jürgen Klinsmann. Bil je eden glavnih zvezdnikov svetovnega prvenstva leta 1990 v Italiji in evropskega prvenstva leta 1996 v Angliji. Obakrat so Nemci postali prvaki. Med letoma 1987 in 1998 je za nemško izbrano vrsto na 108 tekmah dosegel 47 zadetkov. Leta 2004 je brez trenerskih izkušenj postal selektor elfa. Na svetovnem prvenstvu leta 2006 v Nemčiji so se gostitelji prebili vse do polfinala, kjer so bili z 2:0 po podaljšku boljši Italijani.

Leta 1966 je Anglija v finalu svetovnega prvenstva na Wembleyju po podaljšku premagala Nemčijo s 4:2

Leta 1968 se je rodil poljski atlet Robert Korzeniowski. Na olimpijskih igrah v Atlanti leta 1996 je zmagal v hoji na 50 km, štiri leta zatem je bil najhitrejši na 20 in 50 km, na daljši razdalji pa je bil najhitrejši tudi leta 2004 v Atenah. Svetovni prvak na 50 km je postal v letih 1997, 2001 in 2003, evropski prvak pa leta 1998 in 2002. Kariero je končal leta 2004.

Leta 1971 je ameriško vesoljsko plovilo Apollo 15 pristalo na Luni.

Leta 1981 se je rodil ameriški motociklist Nicky Hayden.

Leta 2002 je košarkarica ekipe Los Angeles Sparks, Lisa Leslie, je na tekmi proti Miamiju postala prva, ki je zabila žogo v koš na tekmi Lige WNBA. Njena soigralka Latasha Byears je ukradla žogo in jo podala v protinapad, Lesliejeva pa jo je zabila z eno roko. Gledalci v Staples Centru so akcijo pospremili z bučnim aplavzom, tekma je bila celo prekinjena za nekaj minut.

Leta 2003 je s tekočega traku v mehiški tovarni prišel še zadnji Volkswagnov "hrošč" stare generacije.

Leta 2007 je umrl kultni švedski režiser Ingmar Bergman.