Klemenčič upa na korektno vodenje postopka preverbe njegovega premoženja. Foto: BoBo
Klemenčič upa na korektno vodenje postopka preverbe njegovega premoženja. Foto: BoBo
Poslanci bi nadzirali Klemenčiča

Mandatno-volilna komisija (MVK) je namreč odredila nadzor nad Klemenčičevim premoženjskim stanjem. V razpravi članov komisije se je največ govorilo o vprašanju pristojnosti MVK-ja za nadzor nad premoženjem članov KPK-ja, iz koalicijskih vrst pa je bilo slišati tudi očitke na račun dosedanjega vodenja komisije.

Klemenčič je v odzivu na preiskavo najprej opozoril, da na nobeni izmed sej MVK-ja, na katerih je bil govor o tej temi, sam še ni imel možnosti odgovoriti na vprašanja in domnevne očitke iz različnih anonimk. Medtem pa posamezni poslanci SDS-a po njegovih navedbah vsak sklic izrabijo za ustvarjanje vtisa o domnevni spornosti njegovega premoženja. Ob tem je poudaril, da listinska dokumentacija, s katero poslanci razpolagajo, takega suma ne potrjuje.
Klemenčič se je odzval tudi na sum fiktivne prodaje ciprskega podjetja, od katerega je Klemenčič nepremičnino odkupil. Po njegovih besedah sta hišo z ženo kupila na trgu in po tržni ceni, bila je v celoti plačana, ima gradbeno dovoljenje, v zvezi z njo so bile plačane vse dajatve in pristojbine ter je v postopku vpisa na Gursu.
"O Cipru in podobnih zadevah sva prvič slišala po pojavu anonimke in očitkov poslanske skupine SDS-a ter nekaterih glasil," je navedel Klemenčič in dodal, da ne ve, kaj se je pozneje dogajalo s podjetjem, od katerega sta nepremičnino kupila.
Ramšakova pooblastila vzela kar v svoje roke
Klemenčič je poleg tega še sporočil, da je šele danes izvedel za sporna ravnanja nekdanje predsednice MVK-ja Sonje Ramšak v svoji prejšnji funkciji. Ta je po njegovih navedbah še pred sklepom komisije in brez pravne podlage oz. nezakonito pridobivala osebne in bančne listine o njem in njegovih družinskih članih za obdobje pred njegovim nastopom funkcije. Po njegovih besedah takšnih pristojnosti nimata ne KPK in ne MVK.
Početje Ramšakove in predlagateljev zato Klemenčič ocenjuje kot "politično in osebno motiviran pritisk na neodvisno nadzorno institucijo". "Ne glede na to ponavljam, da bom v nadzoru v celoti sodeloval in podal vsa pojasnila, pričakujem pa, da bo ta opravljen po vsaj minimalnih standardih zakonitosti in dostojnosti. Začel se namreč ni tako," je še zapisal predsednik KPK-ja.

Poslanci bi nadzirali Klemenčiča