Trojica Di Maria-Benzema-Ronaldo je bila preveč razigrana za nezbrano Sevillo. Foto: Reuters
Javier Varas (Sevilla) - Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Vratar Seville Javier Varas je preprečil še višji poraz, v 37. minuti pa mu je pomagala še vratnica, ki je ustavila strel Ronalda po posrednem strelu znotraj 16-metrskega prostora gostov. Foto: Reuters
Tito Vilanova, Pep Guardiola
V središču pozornosti sta bila Pep Guardiola, ki zapušča Barcino klop, in njegov pomočnik Tito Vilanova, ki bo Katalonce vodil prihodnjo sezono. Foto: Reuters
Lionel Messi, Thiago Alcantara, Pedro Rodriguez
Veselje Lea Messija, Pedra Rodrigueza in Thiaga Alcantare. Trojica je skupaj dosegla kar pet golov. Foto: Reuters

Cristiano Ronaldo enkrat v prvem polčasu in Karim Benzema dvakrat v drugem sta v gole pretvorila premoč "belega baleta", ki ima v tem trenutku 10 točk prednosti pred Barcelono.

Če branilci naslova zvečer izgubijo na gostovanju v predmestju Madrida pri Rayu Vallecanu, ki se bori, da ne zabrede v boj za obstanek, bodo lahko pri Realu odprli šampanjce za 32. naslov španskih prvakov, prvega po sezoni 2007/08.

Benzema odločil na začetku 2. polčasa
Na opoldanski tekmi so bili gostitelji veliko bolj razigrani kot gostje, Real pa je s prepričljivo zmago malce pozabil na neuspeh v elitni Ligi prvakov. Ronaldo je s 43. golom v prvenstvu kronal uvodno premoč Reala. V nadaljevanju se je Sevilli ponudilo nekaj prostora za protinapade, ki pa sta jih Navas in Negredo prelahko zapravljala. Vse se je odločilo na začetku drugega dela, ko je Benzema v razmiku štirih minut dvakrat zadel.

Sedmica Barce na gostovanju
Barcelona je po burnem tednu, ko je Pep Guardiola oznanil, da ne bo podaljšal pogodbe, po izpadu iz Lige prvakov in izgubi naslova državnega prvenstva jezo stresla na Rayo Vallecano ter Madridčanom napolnila mrežo. Katalonci so povedli v 15. minuti, ko je po akciji Alexisa Sancheza in Pedra Rodrigueza žogo v mrežo potisnil Lionel Messi. Argentinski superzvezdnik je pri drugem golu odlično odigral v obrambi, ukradel žogo, jo prepustil Seydouju Keitaju, ki je z natančno podajo našel Sancheza, po njegovi podaji pred vrata pa je žogo v lastno mrežo preusmeril Rober.

Še v prvem polčasu je na 3:0 povišal Keita. Takoj po odmoru je Barca znova zadela. Po akciji Messija in Alexisa je Argentinec zadel prečko, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Pedro. Petarda je v predmestju Madrida odjeknila v 76. minuti. Na desni sta lepo kombinirala Dani Alves in Pedro. Brazilec je po dvojni podaji poslal predložek v kazenski prostor, kjer je našel otekajočega Thiaga, ki je z glavo zadel za 5:0. Piko na i sta izjemni predstavi postavila Pedro in Messi. V drugem polčasu je priložnost dobil tudi povratnik po težki poškodbi Ibrahim Afellay.

Derbi Malagi, Zaragoza presenetila Athletic
Na Rosaledi je bil odigran derbi kroga. Malaga je gostila Valencio. Andaluzijci so "netopirje" premagali z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Ignacio Camacho. Gostje so so tekmo končali z igralcem manj, saj je bil po drugem rumenem kartonu v 61. minuti izključen Sofiane Feghouli.

Zaragoza je pred domačimi navijači na Romaredi presenetila Athletic Bilbao. Varovanci Marcela Bielse so klonili z 2:0. V 28. minuti so domači nogometaši povedli prek Eduja Oriola, zmago pa je v 51. minuti potrdil Apono.