Še sredi lanske sezone so bili vse prepričani, da bo Usain Bolt v Londonu zlahka osvojil tri zlate olimpijske medalje. Zdaj je resno zapretil njegov rojak Yohan Blake. Foto: Reuters

Blake je pred dnevi dobil obračun na 100 metrov (tekel je 9,75 in Bolta prehitel za 11 stotink). Tek na 200 metrov je bil še tesnejši, Blake je tekel 19,80 in za tri stotinke prehitel najboljšega sprinterja tega stoletja. Na olimpijske igre se je uvrstil še tretji Warren Weir (20,03).

Blake po zmagi bolj zgovoren
"Bolt me je po tekmi objel in mi čestital. Rekel mi je, da sem bil danes pač boljši. Jaz pa sem se mu zahvalil, ker me pred vsako tekmo tako motivira," je bil po tekmi zgovoren zmagovalec. Po sobotnem polfinalu namreč ni dajal izjav.

Bolt se še ne vznemirja
"V Londonu bom moral marsikaj dokazati. Sem olimpijski zmagovalec, zato moram svetu pokazati, da sem še vedno najboljši. Ni me deklasiral, ampak le prehitel. Ugotoviti moram, kaj delam narobe, in to popraviti," se ni pretirano vznemirjal Bolt.

Dvojček tudi v ženski konkurenci
Sprinterski dvojček je v ženski konkurenci uspel tudi Shelly Ann Frasier Pryce (22,10), na olimpijske igre pa sta se kvalificirali še Sherone Simpson (22,37) in Veronica Campbell Brown (22,42). Ta bo v Londonu skušala postati prva atletinja, ki bi na 200 metrov osvojila tri zlate olimpijske medalje.