Barbora Špotakova bo imela veliko konkurenco na svetovnem prvenstvu čez mesec dni v Londonu. Foto: Reuters
Sara Kolak
Sara Kolak je v četrtek v Lozani postavila najboljši letošnji izid na svetu (68,43 m), tokrat pa je bila 60 cm krajša. Foto: Reuters
Mo Farah
Mo Farah je navdušil številne navijače. Po koncu letošnje sezone bo končal bogato kariero. Foto: Reuters

metra dolgim metom je dosegla svoj najboljši izid v tej sezoni.

Zmagala je svetovna rekorderka in olimpijska prvakinja iz Pekinga 2008 in Londona 2012, Čehinja Barbora Špotakova (68,26 m). Drugo mesto je zasedla aktualna olimpijska prvakinja iz Ria de Janeira 2016, Hrvatica Sara Kolak (67,83).
Najdaljši met je Ratejevi uspel v drugi seriji, ko je za 33 cm izboljšala svojo najboljšo letošnjo znamko z majskega mitinga v Celju. V prvi seriji je kopje pristalo pri 57,92 metra, po treh neveljavnih metih pa je v šesti seriji še dosegla daljavo 58,51 metra.

"Zelo sem zadovoljna z današnjo tekmo. Konkurenca v Londonu je bila zelo močna, uvrstitev na tretje mesto pa najboljši pokazatelj, da se stopnjuje moja pripravljenost pred avgustovskim svetovnim prvenstvom v Londonu. Po dolgem času sem na velikem mitingu dosegla dober izid, kar me zelo veseli," je dejala 35-letna Ratejeva.

"Do svetovnega prvenstva načrtujem nastop na mitingu Diamantne lige prihodnji teden v Rabatu in na državnem prvenstvu v Celju, oba mitinga pa bosta namenjena čim boljši pripravi za svetovno prvenstvo, kjer si želim nastopiti v velikem finalu," je še dodala Ratejeva.

Felixova in Amos najhitreje letos
V Londonu se je izkazal tudi Nigel Amos iz Bocvane, ki je v teku na 800 metrov postavil letošnji najboljši čas na svetu (1:43,18). Tega je v teku na 400 metrov postavila tudi Američanka Allyson Felix (49,65).
Thompsonova tri stotinke pred Schippersovo
Ena izmed poslastic mitinga v Londonu, ki bo med 4. in 12. avgustom gostil tudi svetovno prvenstvo v kraljici športov, je bil ženski tek na 100 metrov. Jamajčanka Elaine Thompson je s časom 10,94 za tri stotinke sekunde premagala evropsko kraljico sprinta Dafne Schippers.

Britanski privrženci atletike so najbolj nestrpno pričakovali tek na 3.000 metrov, na njihovo veliko veselje pa je slavil svetovni in olimpijski prvak Mo Farah s časom 3:35,15.