Martina Ratej je s 7. mestom izenačila svoj najboljši uspeh na največjih tekmovanjih. Sedma je bila tudi lani na evropskem prvenstvu. Foto: Reuters
Marija Abakumova
Marija Abakumova je pred dvema letoma v Berlinu osvojila bron. Foto: Reuters
David Storl
David Storl je največji preskok naredil iz leta 2008 v 2009, ko je osebni rekord popravil z 18,46 na 20,43. Foto: EPA

V Daeguju je v izjemno dramatični tekmi naslov svetovne prvakinje osvojila Rusinja Marija Abakumova, ki je z 71,99 postavila najboljši izid sezone. Za svetovnim rekordom je zaostala za vsega 29 centimetrov. Srebro je osvojila svetovna rekorderka Barbora Špotakova (71,58), bron pa Sunette Viljoen (68,38), ki je postavila nov afriški rekord.

Eden najbolj dramatičnih finalov
Hitro je bilo jasno, da se bosta za zlato medaljo udarili Abakumova in Špotakova. Rusinja je po dveh serijah vodila z 71,25, Čehinja pa je z 68,80 zanesljivo držala drugo mesto. V peti seriji ji je uspel tehnično popoln met, z 71,58 je tako spet prevzela vodstvo. A igre centimetrov s tem še ni bilo konec, saj je takoj za njo na zaletno stezo stopila Abakumova, ki je spet popravila svoj osebni in državni rekrod in dokončno dobila enega najboljših obračunov na 13. svetovnem prvenstvu v atletiki.

V tretji seriji le rešila svoj nastop
Martina Ratej je svoj drugi nastop v finalih svetovnih prvenstev začela nervozno, saj je njeno kopje v prvi seriji pristalo pri 58,87, v drugi pa je prestopila, s čimer je ostala na 9. mestu. V tretji seriji se je zbrala (60,58) in si priborila nove tri mete. Dva od teh poskusov sta se spet končala z rdečo zastavico, v peti seriji pa je postavila najboljši izid dneva (61,65), ki je bil sicer še vedno štiri metra krajši od najboljšega izida sezone, oziroma pet metrov in pol od osebnega rekorda.

Marina Tomič prepočasna za polfinale
V dopoldanskih kvalifikacijah je nastopila le Marina Tomič, ki je na 100 metrov z ovirami s časom 13,36 osvojila 27. mesto.

Mladi Nemec presenetil favorite
V suvanju krogle je zlato medaljo presenetljivo osvojil komaj 21-letni Nemec David Storl, ki je z 21,60 že v drugi seriji postavil osebni rekord. V četrti seriji ga je prehitel prvi favorit Kanadčan Dylan Armstrong (21,64), a mladi Nemec se je zbral in v zadnji seriji spet popravil osebni mejnik (21,78). Bron je z Andrejem Miknevičem (21,40) odšel v Belorusijo.

Vivian Cheruiyot ubranila naslov
V teku na 5.000 metrov je Kenijka Vivian Cheruiyot ubranila naslov svetovne prvakinje. Srebro je osvojila njena rojakinja Sylvia Kibet, bron pa Etiopijka Meseret Defar.

Dwight Phillips tretjič svetovni prvak
Po šestih letih pa je naslov svetovnega prvaka spet osvojil Dwight Phillips v skoku v daljino. Američan je bil prvak že v letih 2003 in 2005. V drugi seriji je skočil 845 cm, nato je trikrat prestopil, četrto seriji pa je izpustil. Drugi je bil najboljši v tej sezoni Avstralec Michael Watt (833 cm). ZDA so naslov svetovnega prvaka slavile še v moški štafeti 4 x 400 metrov, v teku na 200 metrov pa je slavila olimpijska prvakinja Veronica Campbell Brown, tik za njo so se uvrstile kar tri Američanke - srebro je pripadlo Carmeliti Jeter, bron pa Allyson Felix.