Sebastian Vettel je blizu četrtemu naslovu svetovnega prvaka. Foto: Reuters
Maria de Villota
Maria de Villota je lani na testiranju v Duxfordu v Angliji izgubila vid, danes pa je vse pretresla novica o njeni smrti. Foto: EPA

Drugi čas je dosegel njegov moštveni kolega pri Red Bullu Mark Webber (+0,168), tretji čas pa Nico Rosberg (+0,262). Dobro formo sta napovedala tudi oba Lotusa, ki sta se zvrstila na četrto in peto mesto.

Dopoldne na vrhu Lewis Hamilton
Prvi trening je sicer minil v znamenju Mercedesa, ki sta osvojila prvi dve mesti. Lewis Hamilton (šesti na drugem treningu) je bil tretjino sekunde hitrejši od Rosberga. Tudi nadaljne vrste so bile monotone - za Mercedesoma so se po vrsti zvrstili oba Red Bulla, Ferrarija in Lotusa.

V 34. letu starosti je v Sevilli umrla Maria de Villota, ena redkih žensk, ki je v zadnjem desetletju vozila v formuli ena. Več tukaj.

Alonso sekundo od vrha
Fernando Alonso
, ki je še edini, ki lahko Vettlu prepreči naslov svetovnega prvaka, v petek ni bil v ospredju, na dopoldanskem treningu je dosegel šesti čas, na popoldanskem pa desetega.

Dirka v nedeljo ob 8.00
Kvalifikacije bodo na sporedu v soboto ob 7.00, dirka pa bo v nedeljo ob 8.00. Vettel bi si četrti zaporedni naslov svetovnega prvaka zagotovil v primeru zmage, Alonso pa ne bi dirke smel končati višje od 9. mesta.