Lewis Hamilton je zaznamoval soboto v Monzi in McLarnu privozil tretji "pole" v sezoni zapored, skupno pa petega. Foto: Reuters
Lewis Hamilton in Fernando Alonso
Kaj bosta jutri pokazala Lewis Hamilton in Fernando Alonso? Foto: Reuters
Paul Di Resta
Britanski dirkač Paul di Resta bo moral nedeljsko dirko začeti pet mest za svojim kvalifikacijskim dosežkom. Foto: EPA

Čast Ferrarija je na "domačem" dvorišču rešil Felipe Massa, ki bo štartal iz druge vrste, četrti je bil Paul di Resta, peti pa najtrofejnejši dirkač v Monzi Michael Schumacher. Mesto za njim se je uvrstil lanski zmagovalec Sebastian Vettel, Fernando Alonso je bil šele deseti.

Hamilton: Zjutraj sem bil boljši
"Mislim, da sem bil na jutranjem treningu precej boljši," je bil jasen Hamilton, katerega prihodnost v formuli 1 (omenja se odhod k Mercedesu) je glavna tema pogovorov ta konec tedna v Italiji.

Button po treh drugih mestih lovi zmago
Button je v Monzi končal na drugem mestu v zadnjih treh izvedbah in še predobro ve, da je v zadnjih desetih letih v Monzi na koncu dirko dobil zmagovalec kvalifikacij: "V zadnjih dirkah smo zares pokazali našo moč. Najina uvrstitev v prvo vrsto je imenitna, ampak to ne pomeni, da nas čaka lahka dirka."

Di Resta in Maldonado kaznovana
Paul di Resta
bo moral nedeljsko dirko začeti pet mest za mestom, ki ga bo osvojil v kvalifikacijah. Kazen je posledica predčasne zamenjave menjalnika, ki bi moral zdržati vsaj pet zaporednih dirk. Deset mest za kvalifikacijskim mestom bo dirko začel Pastor Maldonado, ki je kaznovan zaradi povzročitve množičnega trka na prejšnji dirki.

Hamilton je bil razred zase že na tretjem prostem treningu, krog je odpeljal v 1:24,578, drugi pa je bil na koncu Alonso, ki se je z izjemno vožnjo prvouvrščenemu približal na zgolj tisočinko sekunde (+0,001) razlike. Tretji je bil di Resta (+0,271). Felipe Massa je bil četrti (+0,331), Jenson Button peti (+0,416), Nico Rosberg pa šesti (+0,458).

Dirkača Red Bulla, Mark Webber in Sebastian Vettel, sta tretji prosti trening končala na 11. (+0,811) oziroma 12. mestu (+0,828).