Žiga Pešut je na začetku 33. minute izenačil, toda že 80 sekund pozneje je Dornbirn spet vodil (zadel je Olivier Magnan), v zadnji minuti druge tretjine pa je James Arniel bolj kot ne že odločil tekmo, saj so gostje pred zadnjo tretjino vodili z 1:3. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so tokrat igrali s še precej bolj oslabljeno zasedbo kot po navadi, saj v postavi, v ljubljanskem taboru so pojasnili, da zaradi bolezni in poškodb, ni bilo deseterice članov prve ekipe, tudi ne prvega vratarja Jeffa Frazeeja. V klubu so sicer na vodstvo tekmovanja naslovili prošnjo za preložitev tekme, ki pa ji niso ustregli in priložnost so tako morali dobiti mladi domači igralci. Med vratnici pa je stopil Tilen Spreitzer.

Potem ko so se Ljubljančani v prvi tretjini dvakrat ubranili številčne prednosti, gostje so imeli dve minuti na ledu tudi dva hokejista več, pa so prejeli gol nekaj sekund po vrnitvi obeh kaznovanih na led. Stefan Häussle je poslal plošček med nogama Spreitzerja v mrežo.

Vsaj borbenosti precej pomlajenim domačim ni bilo mogoče očitati, toda spet so bili preveč neučinkoviti. Če bi v obdobju prvih petih minut nadaljevanja izkoristili kakšno izmed štirih ali petih lepih priložnosti pred Florianom Hardyjem, Chris Langkow je zadel tudi okvir gola, bi morda lahko poskrbeli za preobrat.

Z zadetkom Žige Pešuta z leve srani je Olimpija v 33. minuti sicer izenačila, a potem hitro dobila drugi gol in pred koncem tretjine še enega, ki je praktično že odločil tekmo. Po protinapadu je sam pred vrata prišel Jamie Arniel, ki je matiral Spreitzerja.

Slovenski prvaki so doživeli že 16. poraz v nizu, zadnjič so zmagali 27. novembra. V nedeljo bodo predzadnjič v prvem delu regionalnega tekmovanja zmaji gostitelji, v Ljubljano prihaja Bolzano.